კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარემ, ირაკლი ლექვინაძემ და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის ტექნოლოგიისა და განათლების ფაკულტეტის დეკანმა ნიკოლოზ ყაველაშვილმა, სტუდენტების ხელშეწყობის, მათი კვალიფიკაციის ამაღლების, პროფესიული უნარ-ჩვევების გაძლიერების და ექსპერტულ/მეთოდოლოგიური დახმარების გაძლიერების მიზნით, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
„ილიაუნის უნივერსიტეტის აკადემიურო სექტორის და ბიზნესის სკოლის სტუდენტების ჩართულობა კონკურენციის პოლიტიკის, მომხმარებელთა უფლებების დაცვის და ასევე ანტიდენპინგური კვლევითი ღონისძიებების მიმართულებით ძალიან მნიშვნელოვანია. მიღებული თეორიული ცოდნის პრაქტიკაში გადატანა, პროფესიული გაძლიერება და მხარდაჭერა ჩვენი ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია და ამ მიმართულებით სააგენტოში უკვე არაერთი მნიშვნელოვანი პროექტი განხორციელდა“, - განაცხადა შეხვედრაზე ირაკლი ლექვინაძემ.
შეხვედრაზე, მხარეები ორმხრივ დონეზე შეთანხმდნენ ხელი შეუწყონ - სტუდენტების პროფესიული და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გაძლიერებას, ერთობლივ ფორმატში სამეცნიერო პროექტებისა და სამუშაო შეხვედრების ორგანიზებას.

The Chairman of the National Competition Agency, Irakli Lekvinadze, and the Dean of the School of Business, Technology and Education of Ilia State University, Nikoloz Kavelashvili, signed a memorandum of cooperation in order to promote students, raise their qualifications, strengthen their professional skills and to strengthen the expert/methodological assistance.
"The involvement of the academic sector and students of the school of business of Ilia State University in the direction of competition policy, protection of consumer rights and anti-dumping research activities is very important. Transferring the theoretical knowledge into practice, professional strengthening and support is one of our main priorities, and in this direction, several important projects have already been implemented in the Agency", said Irakli Lekvinadze at the meeting.
At the meeting, the parties mutually agreed to promote the strengthening of the professional and practical skills of students, organizing scientific projects and workshops in a joint format.