საქართველოს კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილის, ლევან კალანდაძის და TWINNING-ის პროექტის მუდმივი რეზიდენტი მრჩევლის, იუსტინა პაულაუსკაიტეს ხელმძღვანელობით, სააგენტოს ადვოკატირების სტრატეგიის დამუშავების მიზნით სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობას იღებდნენ - ლიეტუვის კონკურენციის საბჭოს წევრები და კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლები.
სამუშაო ჯგუფის მიერ მუშავდება კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს 2023-2025 წლის ადვოკატირების სტრატეგია, რომელიც მოიცავს როგორც ადგილობრივ ისე საერთაშორისო დონეზე სხვადასხვა აქტივობების დაგეგმავს, სამიზნე ჯგუფებთან თანამშრომლობის ფორმატებს და საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლების მიზნით, ღონისძიებების პოლიტიკის მართვის ეფექტიან მექანიზმებს.
ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული TWINNING-ის პროექტის ფარგლებში, კონსულტაციებს და ტექნიკურ მხარდაჭერას კონკურენციის სააგენტოს - ლიეტუვას და ავსტრიის კონკურენციის უწყებების პროფესიონალთა გუნდი უწევს.

Together with foreign experts, the development of the 2023-2025 advocacy strategy of the National Competition Agency has started
Under the leadership of the First Deputy Chairman of the Georgian National Competition Agency, Levan Kalandadze, and the Resident Twinning Adviser to Twinning Project, Justina Paulauskaitė, a working meeting was held to prepare the GNCA’s advocacy strategy, where the members of the Competition Council of Lithuania and the employees of the National Competition Agency participated.
The National Competition Agency's 2023-2025 advocacy strategy is being developed by the working group, which includes the planning of various activities at the local and international levels, formats of cooperation with target groups, and effective mechanisms for policy management of events to raise public awareness.
Within the framework of the EU-funded TWINNING project, consultations and technical support are provided by a team of professionals from the Competition Authority of Lithuania and Austria.