UNCTAD-ის კონკურენციისა და მომხმარებელთა პოლიტიკის მიმართულების ხელმძღვანელი ნოემბერში დაგეგმილ კონფერენციას განსაკუთრებული სტუმრის სტატუსით ეწვევა
საქართველოს კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე, ირაკლი ლექვინაძე, ჟენევაში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, გაეროს ვაჭრობისა და განვითარების კონფერენციის(UNCTAD) კონკურენციისა და მომხმარებელთა პოლიტიკის მიმართულების ხელმძღვანელს, ტერესა მორეირას შეხვდა.
ირაკლი ლექვინაძემ და ტერესა მორეირამ კონკურენციის პოლიტიკის მიმართულებით განხორციელებულ რეფორმებზე და მიღებულ შედეგებზე, უწყებების საქმიანობის ძირითადი მიმართულებებისა და არსებული გამოწვევების შესახებ ინფორმაცია გაცვალეს. გარდა ამისა, მხარეებმა მომხმარებლის უფლებების მიმართულებით დაგეგმილ სამოქმედო გეგმასა და პრიორიტეტებზეც იმსჯელეს.
მხარეებმა, ორმხრივ დონეზე განიხლის - კონკურენციის და მომხმარებელთა უფლებების დაცვის მიმართულებით, საქართველოს კონკურენციის ეროვნულ სააგენტოსა და UNCTAD-ს შორის თანამშრომლობის გაძლიერების სტრატეგია,  UNCTAD-ის გზამკვლევი დოკუმენტაციის საქართველოში დანერგვის მექანიზმები და ა.შ.
ტერესა მორეირა საქართველოში, 2023 წლის 16-18 ნოემბერს, დაგეგმილ მეორე საერთაშორისო კონფერენციას განსაკუთრებული სტუმრის სტატუსით ეწვევა, რომელიც კონკურენციისა და მომხმარებლის უფლებების დაცვის თემატიკას ეხება.
ტერესა მორეირა საქართველოში 2022 წელს, პირველ საერთაშორისო კონფერენციაზე, მთავარი მომხსენებლის რანგში იმყოფებოდა, სადაც  მოხსენებით: „კონკურენციისა და მომხმარებელთა უფლებების გავლენა კეთილდღეობასა და განვითარებაზე“ წარსდგა.

Teresa Moreira, Head of the Competition and Consumer Policies Branch at the United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD) will visit the conference in November as a special guest.
The Chairman of the Georgian National Competition Agency, Irakli Lekvinadze, met with Teresa Moreira, Head of the Competition and Consumer Policies Branch at the United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD), within the framework of a working visit to Geneva.
Irakli Lekvinadze and Teresa Moreira exchanged information regarding the reforms implemented in the direction of the competition policy and the obtained results, the main directions of the Agency’s activities and the existing challenges. In addition, the parties discussed on the action plan and priorities in the direction of consumer rights.
etween the Georgian National Competition Agency and UNCTAD in the direction of of competition and protection and consumer rights, the mechanisms of implementation of the UNCTAD guideline documents in Georgia, etc.
Teresa Moreira will visit the second international conference scheduled for November 16-18, 2023 in Georgia as a special guest, which deals with the topics of competition and consumer rights protection.
Teresa Moreira was a keynote speaker at the first international conference in Georgia in 2022, where she presented the report: "The Impact of Competition and Consumer Rights on Prosperity and Development".