კონკურენციის და მომხმარებლის უფლებების კონფერენციის ფარგლებში საქართველოს საერთაშორისო ტოპ სპიკერები ეწვევიან
კონკურენციის პოლიტიკის აღსრულების და მომხმარებლის უფლებების დაცვის შესახებ II საერთაშორისო კონფერენციასთან დაკავშირებით,  2023 წლის 16-18 ნოემბერს, საქართველოს სამუშაო ვიზიტით ეწვევა: ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის გლობალური კონკურენციის სამართლისა და პოლიტიკის პროფესორი, კონკურენციის სამართლის ცენტრის დირექტორი - უილიამ ე. კოვაჩიჩი; კონკურენციისა და მომხმარებელთა პოლიტიკის მიმართულების ხელმძღვანელი, UNCTAD - ტერესა მორეირა და OECD-ის კონკურენციის განყოფილების ხელმძღვანელი - ორი შვარცი.
კონფერენციის ფარგლებში იგეგმება - 20-მდე ქვეყნის დელეგაციის მიღება და 10-მდე სხვადასხვა ქვეყნის კონკურენციის და მომხმარებლის სექტორში მომუშავე უწყების პირველი პირის სტუმრობა. სამ დღიანი კონფერენციის ფარგლებში  9 თემატური სესია გაიმართება, სადაც 50-მდე ადგილობრივი და საერთაშორისო დარგის ექსპერტი, ერთობლივ ფორმატში კონკურენციის და მომხმარებლის უფლებების დაცვის მიმართულებით მიღებულ შედეგებსა და გამოწვევებზე იმსჯელებს. ღონისძიებაზე მოწვეულია 300-მდე სტუმარი, მათ შორის - სამთავრობო და საპარლამენტო გუნდის წევრები, ადგილობრივი და საერთაშორისო ექსპერტები, საჯარო უწყებების, მარეგულირებელი ორგანოების, აკადემიური წრის, მედიის  და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლები.
სამ დღიანი ღონისძიება - კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს, ეროვნული ბანკის, სემეკის, დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის და კომუნიკაციების კომისიის ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართება.
ყოველწლიური კონფერენციის „კონკურენცია და მომხმარებლის უფლებები“ მიზანია საქართველოში კონკურენციის პოლიტიკის გაძლიერება და მომხმარებლის უფლებების მექანიზმების გაუმჯობესება.

International top speakers will visit Georgia as part of the Competition and Consumer Protection Conference
Georgia will host the II International Conference on Enforcement of Competition Policy and Protection of Consumer Rights from November 16-18, 2023. As part of the conference, Georgia will receive a working visit from three distinguished guests: William E. Kovacic, Professor of Global Competition Law and Policy at the George Washington University Law School and Director of the Competition Law Center, Teresa Moreira, Head of Competition and Consumer Policy at UNCTAD, and Ori Schwartz, Head of the OECD Competition Division.
The conference is scheduled to welcome delegations from up to 20 countries and it is planned to visit the first person in the competition and consumer sector from 10 different countries.The three-day conference will consist of nine thematic sessions, where up to 50 local and international experts will discuss the results and challenges of competition and consumer rights protection in a joint format. The event will host approximately 300 guests, including government and parliamentary members, local and international experts, public authorities, regulatory bodies, academia, media, and business sector representatives.
The three-day event will jointly organize by the Georgian National Competition Agency, the National Bank of Georgia, the National Energy and Water Supply Regulatory Commission of Georgia, the Communications Commission and the State Insurance Supervision Service of Georgia.
The aim of the annual "Competition and Consumer Rights" conference is to enhance competition policy and consumer rights mechanisms in Georgia.