GCCA-ის წარმომადგენელმა ICN-ის ქსელის ფარგლებში გამართულ სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
2024 წლის 3 ივლისს, საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს(GCCA) იურიდიული დეპარტამენტის წარმომადგენელმა, რამაზ რაზმაძემ ICN-ის ქსელის ფარგლებში გამართულ სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა. ონლაინ ფორმატში გამართული შეხვედრის თემას წარმოადგენდა: მდგრადობის გათვალისწინება კონკურენციის უწყებების ყოველდღიურ საქმიანობაში: პრაქტიკული საკითხები და გამოწვევები.
რამაზ რაზმაძემ ვორქშოფის მე-2 სესიაზე (Advocacy strategies) საქართველოს კონკურენციის და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს(GCCA) მიერ განხორციელებული საქმიანობის შესახებ მოხსენება გააკეთა, რომელიც  მდგრადი განვითარების მიზნებს უკავშირდება. საუბარი ასევე შეეხო კონკურენციის ადვოკატირების ნაწილს.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტო(GCCA) აქტიური დიალოგის ფორმატში თანამშრომლობს როგორც ადგილობრივ ისე საერთაშორისო ორგანიზაციებთან. GCCA არის კონკურენციის საერთაშორისო ქსელის ICN აქტიური წევრი, 2023 წლიდან კი - მომხმარებელთა დაცვისა და აღსრულების საერთაშორისო ქსელის (ICPEN) პარტნიორი. აქტიურად მიმდინარეობს თანამშრომლობა UNCTAD-ის, OECD-ის, USAID-ის წარმომადგენლობებთან.

A representative of the GCCA participated in the workshop held as part of the ICN
On July 3, 2024, Ramaz Razmadze, the representative of the Legal Department of the Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA), participated in a workshop as part of the ICN network. The online meeting's topic was "Consideration of sustainability in the daily activities of competition authorities: practical issues and challenges."
During the second session of the workshop on Advocacy Strategies, Ramaz Razmadze presented a report on the activities of the GCCA related to sustainable development goals. The discussion also included aspects of competition advocacy.
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) actively collaborates with both local and international organizations through constructive dialogue. The GCCA is an active member of the International Competition Network (ICN) and, starting in 2023, a partner of the International Consumer Protection and Enforcement Network (ICPEN). The Agency actively collaborates with UNCTAD, OECD, and USAID.