GCCA-მ „ფიტპასს ჯორჯიასთან“ პირობითი ვალდებულების ხელშეკრულება გააფორმა
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ (GCCA), მომხმარებლის სასარგებლოდ, ფიტნესინდუსტრიის სექტორში,  შპს „ფიტპასს ჯორჯიასთან“ პირობითი ვალდებულების ხელშეკრულება  გააფორმა.
- გამოასწოროს კომპანიის შიდა პოლიტიკა და  კანონის მოთხოვნებს შეუსაბამოს;
- მომხმარებელს ქართულ ენაზე - მკაფიოდ, გასაგებად და სრულად მიაწოდოს კანონით განსაზღვრული ინფორმაცია;
- მომსახურების ხელშეკრულებაში, ცვლილებ(ებ)ის შეტანის შემთხვევაში, 1 თვით ადრე,  სერვისის თითოეულ მომხმარებელს ელ-ფოსტის მეშვეობით აცნობოს.
GCCA-ის გადაწყვეტილებით, ხელშეკრულების თანახმად, მოვაჭრეს განესაზღვრა 3 თვის ვადა -  სააგენტოს წინაშე ნაკისრი ვალდებულებები შესასრულებლად.
ინფორმაციისთვის:  2024 წლის შვიდი თვის მონაცემებით, მომხმარებელთა უფლებების დაცვის მიმართულებით, 502 განაცხადი დაფიქსირდა. 114 საქმეზე დადასტურდა მომხმარებელთა ჯგუფის უფლების 52 დარღვევის ფაქტი. GCCA-ის მიერ დაკისრებული ვალდებულების შეუსრულებლობის გამო 27 მოვაჭრეს - 35 საქმეზე ჯარიმა დაეკისრა, ჯამში  - 22 312 ლარი.

The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) signed a commitment agreement with the company “Fitpass Georgia” Ltd in favor of the consumer in the fitness industry sector.
According to the GCCA decision and as per the agreement, the trader was given a 3 month period to fulfill the obligations to the Agency.
For information: According to the data of seven months of 2024, 502 applications have been submitted regarding the protection of consumer rights. 52 consumer rights violations were confirmed in 114 cases. As a result of failure to fulfill obligations imposed by GCCA, 27 traders were fined a total of 22,312 GEL in 35 cases.