საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ(GCCA) მოქალაქე ბექა კობრიაშვილის საჩივრის განუხილველად დატოვების შესახებ გადაწყვეტილება მიიღო.
საკითხი ეხებოდა შპს „გლოვოაფფ ჯორჯიას“ და შპს „ვოლტ ჯორჯიას“ მხრიდან „კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-6, მე-7, და 11(3) მუხლის სავარაუდო დარღვევის ფაქტს.
ფორმალური დასაშვებობის შემოწმების ეტაპზე დადგინდა, რომ საჩივარი კანონმდებლობით დადგენილ ფორმალურ მოთხოვნებს არ აკმაყოფილებდა. ხარვეზის აღმოსაფხვრელად, დაზუსტებული ინფორმაციის მოწოდების მიზნით, მომჩივანს სააგენტოს მიერ განესაზღვრა ვადა, რა ვადაშიც მას სააგენტოში დადგენილი წესით დაზუსტებული საჩივარი არ წარმოუდგენია. შესაბამისად, სააგენტომ მიიღო გადაწყვეტილება საჩივრის განუხილველად დატოვების თაობაზე.
საჩივრის განუხილველად დატოვება არ ართმევს პირს უფლებას, მომართოს საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს იმავე დავის საგანზე, იმავე საფუძვლით საკითხის შესწავლის მოთხოვნით. 2025 წელს, GCCA-იმ 7 საჩივარზე განუხილველად დატოვების შესახებ გადაწყვეტილება მიიღო.

The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has decided to dismiss the complaint filed by citizen Beka Kobriashvili without consideration.
The complaint alleged potential violations of Articles 6, 7, and 11(3) of the Law of Georgia on Competition by LLC "Glovoapp Georgia" and LLC "Wolt Georgia".
During the formal admissibility review, the GCCA determined that the complaint did not meet the legal requirements for submission. The complainant was given a deadline to provide clarified information to address the deficiencies, but no revised complaint was submitted in accordance with the established procedure. Consequently, the Agency decided to dismiss the complaint without consideration.