საქართველოს კონკურენციის ეროვნულმა სააგენტომ, შპს „ქართული სადისტრიბუციო მარკეტინგული კომპანიის“ (ს/კ 202282369) და შპს „ლევორს“ (ს/კ 202345426) შორის მოსალოდნელ კონცენტრაციასთან დაკავშირებით შესაბამისი ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო
მოსალოდნელი კონცენტრაციით, შპს „ქართული სადისტრიბუციო მარკეტინგული კომპანიის“ მიერ იგეგმება შპს „ლევორი“-ს წილის შეძენა. კონცენტრაციის მონაწილე მხარეები მოქმედებენ სხვადასხვა შესაბამის ბაზრებზე, კერძოდ, შპს „ქართული სადისტრიბუციო მარკეტინგული კომპანიის“ საქმიანობის სფეროს წარმოადგენს ალკოჰოლური სასმელების და სხვადასხვა საკვები პროდუქტების რეალიზაცია, ხოლო შპს „ლევორის“ - საოჯახო ჭურჭლით და საყოფაცხოვრებო ნივთებით ვაჭრობა. „კონცენტრაციის შესახებ შეტყობინების წარდგენისა და განხილვის წესის დამტკიცების თაობაზე“ კონკურენციის სააგენტოს თავმჯდომარის 2020 წლის 26 ოქტომბრის N39 ბრძანების მე-8 მუხლის მე-4 პუნქტის შესაბამისად, დაინტერესებულ პირებს აქვთ შესაძლებლობა, წარმოადგინონ მოსაზრებები მოსალოდნელ კონცენტრაციასთან დაკავშირებით, არაუგვიანეს მიმდინარე წლის 2 დეკემბრისა, სააგენტოს ელ. ფოსტაზე info-gca@competition.ge ან მისამართზე: ქ. თბილისი, დავით აღმაშენებლის გამზირი N154, მე-10 სართული.

The Georgian National Competition Agency has started the relevant administrative proceedings regarding an alleged concentration between "The Georgian Distribution Marketing Company" Ltd (ID 202282369) and "Levor" Ltd (ID 202345426)
With an alleged concentration, Georgian "Distribution Marketing Company" Ltd. plans to purchase a share of "Levori" Ltd.
The parties to the concentration operate in various relevant markets, namely, the field of activity of the Georgian Distribution Marketing Company Ltd. is the sale of alcoholic beverages and various food products and the business of "Levori" Ltd. - the sale of household utensils and household items.
According to Article 8 (4) of the Order N39 of the Chairman of the Competition Agency of October 26, 2020, on the Approval of "the Rules for Submitting Notification and Review of Concentration" interested persons have the opportunity to submit their views on the expected concentration to the Agency no later than, December 2, this year by e-mail info-gca@competition.ge or at the address: Davit Agmashenebeli Avenue N154, 10th floor, Tbilisi.