შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობის“ საქმე - განმეორებითი ჯარიმა II
ავტოიმპორტიორების მიერ შემოტანილი ერთობლივი საჩივრის საფუძველზე, ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-6 მუხლის სავარაუდო დარღვევის მიმართულებით, სააგენტოში საქმის მოკვლევა მიმდინარეობს. საკითხის შესწავლის ფარგლებში, სააგენტოს მიერ მოპასუხე ეკონომიკური აგენტისგან გამოითხოვილ იქნა დოკუმენტაცია, რაც არ შესრულდა, ხოლო ვადის დარღვევით, ინფორმაცია  არასრული სახით იქნა მოწოდებული. შესაბამისად, შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობას“ 3 000 ლარის ოდენობით ჯარიმა დაეკისრა. ამავე კომპანიას სააგენტომ ხელახლა განუსაზღვრა ვადა ინფორმაციის მოწოდებისათვის, რაც კვლავ არასრული სახით იქნა  მოწოდებული, რის გამოც მას ინფორმაციის განმეორებით მოუწოდებლობის საფუძვლით, დამატებით 5 000 ლარის ოდენობით ჯარიმა დაეკისრა.
სააგენტომ მოპასუხე ეკონომიკური აგენტისგან განმეორებით გამოითხოვა საქმისათვის არსებითი მნიშვნელობის მქონე ინფორმაცია. კომპანიამ მესამეჯერ განაცხადა უარი სააგენტოს მოთხოვნაზე, რის გამოც მას განმეორებითად დაეკისრა ჯარიმა - 5 000 (ხუთი ათასი) ლარის ოდენობით. ჯამში, შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობას“ ინფორმაციის არასრულად მოწოდებისთვის 13 000 ლარი დაეკისრა.
შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ საქმე - განმეორებითი ჯარიმა II
2024-11-29
ავტოიმპორტიორების მიერ შემოტანილი ერთობლივი საჩივრის საფუძველზე,  ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-6 მუხლის სავარაუდო დარღვევის მიმართულებით, სააგენტოში საქმის მოკვლევა მიმდინარეობს. საკითხის შესწავლის ფარგლებში, სააგენტოს მიერ მოპასუხე ეკონომიკური აგენტისგან გამოითხოვილ იქნა დოკუმენტაცია, რაც არ შესრულდა, ხოლო ვადის დარღვევით, ინფორმაცია  არასრული სახით იქნა მოწოდებული. შესაბამისად, შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“   3 000 ლარის ოდენობით ჯარიმა დაეკისრა. ამავე კომპანიას სააგენტომ ხელახლა განუსაზღვრა ვადა ინფორმაციის მოწოდებისათვის, რაც კვლავ არასრული სახით იქნა  მოწოდებული, რის გამოც მას ინფორმაციის განმეორებით მოუწოდებლობის საფუძვლით, დამატებით 5 000 ლარის ოდენობით ჯარიმა დაეკისრა.
სააგენტომ მოპასუხე ეკონომიკური აგენტისგან განმეორებით გამოითხოვა საქმისათვის არსებითი მნიშვნელობის მქონე ინფორმაცია. კომპანიამ მესამეჯერ განაცხადა უარი სააგენტოს მოთხოვნაზე, რის გამოც მას განმეორებითად დაეკისრა ჯარიმა - 5 000 (ხუთი ათასი) ლარის ოდენობით.  ჯამში, შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ ინფორმაციის არასრულად მოწოდებისთვის 13 000 ლარი დაეკისრა.
რუსთავის ავტობაზრობის საქმე - განმეორებითი ჯარიმა
2024-11-25
ავტოიმპორტიორების მიერ შემოტანილი ერთობლივი საჩივრის საფუძველზე სააგენტოში საქმის მოკვლევა მიმდინარეობს, რომელიც  კომპანიების შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობისა“ და შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ მიერ ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-6 მუხლის სავარაუდო დარღვევას შეეხება. საკითხის შესწავლის ფარგლებში, სააგენტომ გამოითხოვა შესაბამისი დოკუმენტაცია კომპანია შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობისგან.“ აღნიშნულმა კომპანიამ, სააგენტოს წერილის ჩაბარების მიუხედავად, განსაზღვრულ ვადაში გამოთხოვილი დოკუმენტაცია არ წარმოადგინა, ხოლო ვადის დარღვევით მოწოდებული ინფორმაცია არასრული სახით წარმოადგინა. შესაბამისად, შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობას“ დაეკისრა ჯარიმა - 3 000 ლარის ოდენობით. ინფორმაციის მოწოდებისთვის, ამავე კომპანიას სააგენტომ ხელახლა განუსაზღვრა ვადა. კომპანიამ სააგენტოს მიერ ხელახლა განსაზღვრულ ვადაში კვლავ არასრული სახით წარმოადგინა გამოთხოვილი ინფორმაცია, რის გამოც მას  ჯარიმა დაეკისრა 5 000 ლარის ოდენობით - ინფორმაციის განმეორებით მოუწოდებლობის საფუძვლით.
მიკადო ჯორჯიას საქმე - განმეორებითი ჯარიმა
ავტოიმპორტიორების მიერ შემოტანილი ერთობლივი საჩივრის საფუძველზე სააგენტოში მოკვლევა მიმდინარეობს, რომელიც  კომპანიების შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობისა“ და შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ მიერ ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-6 მუხლის სავარაუდო დარღვევას შეეხება. საკითხის შესწავლის ფარგლებში, სააგენტომ გამოითხოვა შესაბამისი დოკუმენტაცია კომპანია შპს ,,მიკადო ჯორჯიასგან.“ აღნიშნულმა კომპანიამ, სააგენტოს წერილის ჩაბარების მიუხედავად, განსაზღვრულ ვადაში გამოთხოვილი დოკუმენტაცია არ წარმოადგინა, ხოლო ვადის დარღვევით მოწოდებული ინფორმაცია არასრული სახით წარმოადგინა. შესაბამისად, შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ დაეკისრა ჯარიმა - 3 000 ლარის ოდენობით. ინფორმაციის მოწოდებისათვის, ამავე კომპანიას სააგენტომ ხელახლა განუსაზღვრა ვადა. კომპანიამ სააგენტოს მიერ ხელახლა განსაზღვრულ ვადაში კვლავ არასრული სახით წარმოადგინა გამოთხოვილი ინფორმაცია, რის გამოც მას დაეკისრა ჯარიმა 5 000 ლარის ოდენობით - ინფორმაციის განმეორებით მოუწოდებლობის საფუძვლით.
მიკადო ჯორჯიას საქმე - პირველადი ჯარიმა
2024-10-29
სააგენტოში მიმდინარეობს ავტოიმპორტიორების მიერ შემოტანილი ერთობლივი საჩივრის საფუძველზე საქმის მოკვლევა, რომელიც შეეხება კომპანიების შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობისა“ და შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ მიერ ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-6 მუხლის სავარაუდო დარღვევას. საკითხის შესწავლის ფარგლებში, სააგენტომ გამოითხოვა შესაბამისი დოკუმენტაცია კომპანია -შპს ,,მიკადო ჯორჯიას.“ აღნიშნულმა კომპანიამ, სააგენტოს წერილის ჩაბარების მიუხედავად, განსაზღვრულ ვადაში გამოთხოვილი დოკუმენტაცია არ წარმოადგინა, ხოლო ვადის დარღვევით მოწოდებული ინფორმაცია არასრული სახით წარმოადგინა. შესაბამისად, - შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ დაეკისრა ჯარიმა - 3 000 ლარის ოდენობით.
რუსთავის ავტობაზრობის საქმე - პირველადი ჯარიმა
სააგენტოში მიმდინარეობს ავტოიმპორტიორების მიერ შემოტანილი ერთობლივი საჩივრის საფუძველზე საქმის მოკვლევა, რომელიც შეეხება კომპანიების შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობისა“ და შპს ,,მიკადო ჯორჯიას“ მიერ ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-6 მუხლის სავარაუდო დარღვევას. საკითხის შესწავლის ფარგლებში, სააგენტომ გამოითხოვა შესაბამისი დოკუმენტაცია კომპანია - შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობისგან.“ აღნიშნულმა კომპანიამ, სააგენტოს წერილის ჩაბარების მიუხედავად, განსაზღვრულ ვადაში გამოთხოვილი დოკუმენტაცია არ წარმოადგინა, ხოლო ვადის დარღვევით მოწოდებული ინფორმაცია არასრული სახით წარმოადგინა. შესაბამისად, - შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობას“ დაეკისრა ჯარიმა - 3 000 ლარის ოდენობით.
შპს „პოსეიდონი 2022“-ის საქმე
2024-10-16
სააგენტოში მიმდინარეობს შპს „პოსეიდონი 2022“-ის (ს/ნ 448058262) მიერ შემოტანილი საჩივრის (თარიღი: 03.09.2024; რეგ: N 01/4470) დასაშვებობის შესწავლა, რომელიც შეეხება კომპანიების შპს ,,გოლდენ ფიშ ბათუმისა“ (ს/ნ 445734331) და შპს ,,ზუნდაგის“ მიერ ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-7 მუხლის სავარაუდო დარღვევას, ხოლო შპს ,,გოლდენ ფიშ ბათუმის“ (ს/ნ 445734331) ნაწილში, დამატებით, ამავე კანონის მე-6 მუხლის სავარაუდო დარღვევასაც. საკითხის შესწავლის ფარგლებში, სააგენტომ გამოითხოვა შესაბამისი დოკუმენტაცია კომპანია - შპს ,,გოლდენ ფიშ ბათუმისგან“. აღნიშნულმა კომპანიამ, სააგენტოს წერილის ჩაბარების მიუხედავად, განსაზღვრულ ვადაში გამოთხოვილი დოკუმენტაცია არ წარმოადგინა. შესაბამისად, - შპს ,,გოლდენ ფიშ ბათუმს“ დაეკისრა ჯარიმა - 3 000 ლარის ოდენობით.

Based on a joint complaint filed by auto importers, the Agency is investigating an alleged violation of Article 6 of the Law of Georgia on Competition. As part of the investigation, the Agency requested relevant documentation from the undertaking " Rustavi Auto Market ", which was not provided within the specified deadline. When the company eventually submitted the information, it was incomplete, resulting in a fine of 3,000 GEL. The Agency set a new deadline for the company to provide the required information, but once again, " Rustavi Auto Market " LLC submitted incomplete documentation. As a result, the company was fined an additional 5,000 GEL for repeated non-compliance.
Despite several requests from the Agency for essential information, the company failed to comply for a third time, leading to another fine of 5,000 GEL. In total, " Rustavi Auto Market“ LLC was fined 13,000 GEL for failing to provide complete information.
Case of “Mikado Georgia” - repeated sanction II
2024-11-29
Based on a joint complaint filed by auto importers, the Agency is investigating an alleged violation of Article 6 of the Law of Georgia on Competition. As part of the investigation, the Agency requested relevant documentation from the undertaking “Mikado Georgia”, which was not provided within the specified deadline. When the company eventually submitted the information, it was incomplete, resulting in a fine of 3,000 GEL. The Agency set a new deadline for the company to provide the required information, but once again, “Mikado Georgia” LLC submitted incomplete documentation. As a result, the company was fined an additional 5,000 GEL for repeated non-compliance.
Despite several requests from the Agency for essential information, the company failed to comply for a third time, leading to another fine of 5,000 GEL. In total, “Mikado Georgia” LLC was fined 13,000 GEL for failing to provide complete information.
Case of “Rustavi Auto Market“- repeated sanction
2024-11-25
The Agency is investigating an alleged violation of Article 6 of the Law of Georgia on Competition by the companies "Rustavi Auto Market" LLC and "Mikado Georgia" LLC, following a joint complaint from car importers. As part of the investigation, the Agency requested relevant documentation from " Rustavi Auto Market " . However, the company failed to submit the requested information on time and submitted incomplete data after the deadline. As a result, a fine of 3,000 GEL was imposed. When the company again submitted incomplete information after the Agency set a new deadline, it was fined an additional 5,000 GEL for repeated non-compliance.
Case of “Mikado Georgia” - repeated sanction
The Agency is investigating an alleged violation of Article 6 of the Law of Georgia on Competition by the companies "Rustavi Auto Market" LLC and "Mikado Georgia" LLC, following a joint complaint from car importers. As part of the investigation, the Agency requested relevant documentation from "Mikado Georgia" . However, the company failed to submit the requested information on time and submitted incomplete data after the deadline. As a result, a fine of 3,000 GEL was imposed. When the company again submitted incomplete information after the Agency set a new deadline, it was fined an additional 5,000 GEL for repeated non-compliance.
“Mikado Georgia” - Initial sanction
2024-10-29
The Agency is currently investigating a joint complaint filed by car importers regarding the alleged violation of Article 6 of the Law of Georgia on Competition by two undertakings “Rustavi Auto Market” Ltd and “Mikado Georgia” Ltd. During the investigation of the case, the GCCA requested relevant documentation from the involved undertaking "Mikado Georgia”. Despite receiving a letter from the GCCA, the company failed to submit the requested documents within the specified timeframe. Once the deadline passed, they provided incomplete documentation. As a result, the undertaking "Mikado Georgia" was fined 3,000 GEL.
“Rustavi Auto Market“- Initial sanction
The Agency is currently investigating a joint complaint filed by car importers regarding the alleged violation of Article 6 of the Law of Georgia on Competition by two undertakings “Rustavi Auto Market” Ltd and “Mikado Georgia” Ltd. During the investigation of the case, the GCCA requested relevant documentation from the involved undertaking “Rustavi Auto Market”. Despite receiving a letter from the GCCA, the company failed to submit the requested documents within the specified timeframe. Once the deadline passed, they provided incomplete documentation. As a result, the undertaking “Rustavi Auto Market” was fined 3,000 GEL.
Case of "Poseidon 2022"
2024-10-16
The Agency at present reviewing the admissibility of a complaint (date: September 3, 2024; Reg: N 01/4470) filed by "Poseidon 2022" Ltd (I/N 448058262), regarding the alleged violation of Article 7 of the Law of Georgia on Competition" by the companies "Golden Fish Batumi" Ltd (I/N 445734331) and "Zundagi" Ltd, as well as a violation of Article 6 of the same law in relation to "Golden Fish Batumi" (I/N 445734331) Ltd. As part of this investigation, the Agency requested relevant documentation from "Golden Fish Batumi" Ltd. However, the company failed to provide the requested documents. As a result, the undertaking received a fine of 3,000 GEL.