საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს სტატუსი და უფლებამოსილებები
კონკურენციის სააგენტო შექმნილია „კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის საფუძველზე და საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 14 აპრილის №288 დადგენილებით დამტკიცებული დებულების შესაბამისად.
სააგენტო წარმოადგენს დამოუკიდებელ საჯარო სამართლის იურიდიულ პირს, რომელიც ანგარიშვალდებულია საქართველოს პარლამენტის, საქართველოს პრემიერ მინისტრის და საზოგადოების წინაშე. სააგენტოს ძირითადი ამოცანაა კონკურენციის პოლიტიკის განხორციელება, საქართველოში კონკურენციის განვითარების ხელშემწყობი პირობების შექმნა, დაცვა და ამ მიზნით ყველა ტიპის ანტიკონკურენციული შეთანხმებისა და ქმედების დაუშვებლობა, გამოვლენა და აღკვეთა.
ჩვენი მიზანია
სააგენტო უფლებამოსილია
სააგენტო საქმიანობის განხორციელებისა და გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში არის დამოუკიდებელი
სააგენტოს საქმიანობის პრინციპებია დამოუკიდებლობა, არადისკრიმინაციულობა, მიუკერძოებლობა, გამჭვირვალობა და ანგარიშვალდებულება. სააგენტოს საქმიანობის გამჭვირვალობის უზრუნველსაყოფად მისი გადაწყვეტილება ყოველთვის საჯაროა.

Status and Powers of the Georgian Competition and  Consumer Agancy
Competition Agancy was created on the basis of the Law of Georgia „on Competition” and in line with the Regulation approved by the Decree №288 of the Government of Georgia of 14.04.2014. The Competition Agency is an independent legal entity of public law that is accountable to the Prime Minister of Georgia and the society.
The main objective of the Agency is the implementation of competition policy, creation and protection of conditions for promotion of competition in Georgia and for this purpose prevention and elimination of all types of anti-competitive agreements and actions.
We aim at
The Agency is authorized to
the agency is independent in its activities and decision-making process
The principles of the Agency’s activities are independence, non-discrimination, impartiality, transparency and accountability. In order to ensure transparency of its activities, the decisions made by the Agency are always public.