მომხმარებლის უფლებების დაცვის II საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში ქ.ქუთაისში შეხვედრა გაიმართა
14 მარტს, 14:00 საათზე ქუთაისში, 6 მარეგულირებელი უწყების მიერ ორგანიზებულ მომხმარებლის უფლებების დაცვის II საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში, მომხმარებელთა უფლებების დაცვის შესახებ შეხვედრა გაიმართა. ღონისძიება გახსნეს და მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს სახელმწიფო რწმუნებულმა იმერეთის რეგიონში ზვიად შალამბერიძემ, ქ. ქუთაისის მუნიციპალიტეტის ვიცე-მერმა დავით ერემეიშვილმა, საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის თავმჯდომარემ დავით ნარმანიამ, დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის უფროსმა დავით ონოფრიშვილმა.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ აკადემიური წრის, არასამთავრობო ორგანიზაციების, კომპანიების წარმომადგენლები და სხვადასხვა სექტორის მომხმარებლები. 6 მარეგულირებელი უწყების წარმომადგენლებმა მონაწილეებს გააცნეს მომხმარებელთა უფლებები და უფლებების დარღვევის შემთხვევაში უწყებების მიერ რეაგირების ბერკეტები.
11-15 მარტს, საქართველოს მასშტაბით მომხმარებლის უფლებების დაცვის II საერთაშორისო კვირეული მიმდინარეობს.  კვირეულის ორგანიზატორები არიან კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტო, საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისია (სემეკი), დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახური, ეროვნული ბანკი, კომუნიკაციების კომისია და სურსათის ეროვნული სააგენტო. კვირეულის მიზანია მომხმარებელთა უფლებების დაცვის მექანიზმების გაუმჯობესება.

A meeting was held in Kutaisi as part of the II International Week of Consumer Rights Protection
A meeting on consumer rights protection was held in Kutaisi on March 14, as part of the II International Consumer Rights Protection Week, which was organized by six regulatory authorities. Zviad Shalamberidze, State Commissioner in Imereti region, Davit Eremeishvili, vice-mayor of Kutaisi municipality, Davit Narmania, Chairman of GNERC, and Davit Onoprishvili, Chairman of the State Insurance Supervision Service opened the event and addressed the participants.
The event was attended by academics, non-governmental organizations, businesses, and consumers from various industries. Representatives from six regulatory bodies addressed the attendees on consumer rights and authorities' reaction mechanisms in case of a violation.
On March 11-15, the II International Consumer Rights Protection Week is being held across Georgia. The event is being organized in collaboration with several important entities, including the Competition and Consumer Agency, the National Bank of Georgia, the National Energy and Water Supply Regulatory Commission of Georgia, the Communications Commission, the State Insurance Supervision Service of Georgia, and the National Food Agency. The goal of the week is to strengthen procedures for protecting consumer rights.