საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს საქმიანობის შესახებ საინფორმაციო ბიულეტენი ICPEN-ის ვებ-გვერდზე გამოქვეყნდა
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს საქმიანობის შესახებ საინფორმაციო ბიულეტენი მომხმარებლის დაცვის და აღსრულების საერთაშორისო ქსელის ICPEN-ის ვებ-გვერდზე გამოქვეყნდა.
საინფორმაციო ფურცელი მოიცავს 2023 წლის მეოთხე კვარტალში სააგენტოს მიერ განხორციელებული საქმეების შესახებ დეტალურ ინფორმაციას. მათ შორის, მიმდინარე და დასრულებულ მოკვლევებს, მონიტორინგების შესახებ მასალას, კონცენტრაციების კონტროლის მექანიზმებს, მომხმარებლის უფლებების დაცვის მიმართულებით მიღებულ შედეგებს და ა.შ.
ICPEN არის მომხმარებლის დაცვის უწყებების გლობალური ქსელი, რომელიც  70-ზე მეტ წევრ ქვეყანას აერთიანებს. ორგანიზაციის მისიაა  წევრ სააგენტოებს შორის თანამშრომლობის გაძლიერება და საუკეთესო პრაქტიკის, რესურსების გაზიარებით, მომხმარებლის უფლებების დაცვის ხელშეწყობა.

The Georgian Competition and Consumer Agency's Newsletter regarding its activities was published on the International Consumer Protection and Enforcement Network (ICPEN) website
The Georgian Competition and Consumer Agency's Newsletter regarding its activities was published on the International Consumer Protection and Enforcement Network (ICPEN) website.
The Newsletter presents complete details regarding the cases implemented by the Agency during the fourth quarter of 2023. Among them, are ongoing and completed investigations, monitoring materials, concentration control mechanisms,results obtained in the direction of consumer rights protection, etc.
ICPEN is a global network of consumer protection authorities from over 70 nations and member organizations worldwide. The organization's purpose is to improve collaboration among member agencies and promote consumer rights by sharing best practices and resources.