სააგენტოს წარმომადგენლებისთვის საერთაშორისო კომპანია RBB Economics-ის წარმომადგენელი ტრენინგს მართავს
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს თავმჯდომარე, ირაკლი ლექვინაძე საერთაშორისო კომპანია RBB Economics-ის წარმომადგენელს, ვიტალი პრუჟანსკის შეხვდა.
RBB Economics-ი არის გლობალურ დონეზე, წამყვანი კომპანია კონკურენციის მიმართულებით ეკონომიკური ანალიზის განხორციელების კუთხით, რომლის წარმომადგენელიც 22 და 24 მაისს სააგენტოს თანამშრომლებისთვის სემინარს მართავს. სამუშაო შეხვედრის თემა მოიცავს ისეთ აქტუალურ საკითხებს როგორიცაა შესაბამისი ბაზრის განსაზღვრა, ჭარბი ფასნამატი დომინანტური მდგომარეობის ბოროტად გამოყენების საქმეებში, ზიანის თეორია და სხვა. ტრენინგის ფარგლებში დაგეგმილია საერთაშორისო პრაქტიკის გაზიარება და განხილვა.
სამუშაო შეხვედრას ხელმძღვანელობენ  - საერთაშორისო კომპანია RBB Economics-ის წარმომადგენელი, ვიტალი პრუჟანსკი და კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი, სალომე ქავთარაძე.

A representative of the international company RBB Economics conducts training for the representatives of the Agency
Chairman of the Georgian Competition and Consumer Agency, Irakli Lekvinadze, met with the representative of the international company RBB Economics, Vitaly Pruzhansky.
RBB Economics is a global leader in economic analysis in the area of competition, and its representative will provide a seminar for Agency employees on May 22 and 24. The program will address a variety of topics, including defining the relevant market, excess fees in abuse of dominant cases, damage theory, and others. The program will include the sharing and discussion of worldwide best practices.
Vitaly Pruzhansky, a representative of the international company RBB Economics, and Salome Kavtaradze, Head of Legal Department of the Competition and Consumer Protection Agency, lead the working meeting.