ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული TWINNING-ის პროექტის ფარგლებში მმართველი კომიტეტის დასკვნითი შეხვედრა გაიმართა
ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული TWINNING-ის პროექტის ფარგლებში, მმართველი კომიტეტის დასკვნითი შეხვედრა გაიმართა, რომელიც საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს თავმჯდომარემ, ირაკლი ლექვინაძემ, ევროკავშირის წარმომადგენლობის ატაშემ, მინდი ბოიკოვამ და პროექტის ხელმძღვანელმა, ირმა ურმონაიტემ გახსნეს.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს თავმჯდომარე, ირაკლი ლექვინაძემ პროექტის ფარგლებში განხორციელებული ღონისძიებები დეტალურად მიმოიხილა და ევროკავშირის მისიას, ადგილობრივ და საერთაშორისო ექსპერტებს, პროექტში მონაწილე უწყებებს  ჩართულობისთვის, მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა.  შეხვედრაზე, პროექტის ფარგლებში შესრულებული აქტივობების შესახებ პრეზენტაცია წარადგინა - TWINNING-ის პროექტის მუდმივმა რეზიდენტმა მრჩეველმა, იუსტინა პაულაუსკაიტემ.
დასკვნითი საკომიტეტო შეხვედრა  კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა, რომელსაც საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის  სააგენტოს, ევროდელეგაციის, ტვინინგის პროექტის, ლიეტუვის კონკურენციის საბჭოს, საგარეო საქმეთა სამინისტროს და მომხმარებელთა უფლებების დაცვის სახელმწიფო სააგენტოს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ინფორმაციისთვის: ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული TWINNING-ის პროექტი 2 წლის განმავლობაში მიმდინარეობდა, რომლის ფარგლებში, კონსულტაციებს და ტექნიკურ მხარდაჭერას  სააგენტოს - ლიეტუვას და ავსტრიის კონკურენციის უწყებების პროფესიონალთა გუნდი უწევდა. გაიმართა სულ 8 საკომიტეტო მოსმენა, სადაც სხვადასხვა სტრუქტურის წარმომადგენლები პროექტის ფარგლებში განხორციელებული აქტივობების შესრულების ნაწილს მუდმივ რეჟიმში დეტალურად განიხილავდა.

The final meeting of the steering committee was held in the frame of the EU-funded Twinning Project
The final  meeting of the steering committee was held in the frame of the EU-funded Twinning Project "Strengthening Capacity of the Competition Agency of Georgia". The welcome speeches were delivered by the Chairman of the Georgian Competition and Consumer Agency, Irakli Lekvinadze,  Attaché at the Delegation of the European Union to Georgia, Mindy Bojkova and the Project Leader, Irma Urmonaite.
Chairman of the Georgian Competition and Consumer Agency, Irakli Lekvinadze, thoroughly reviewed the measures implemented within the project and expressed gratitude to the EU mission, local and international experts, and participating authorities for their involvement and support. During the meeting, , Justina Paulauskaité presented the report on the implemented activities within the project.
The committee was held in a question-and-answer format. The meeting was attended by representatives from the GCCA, the European delegation, the twinning project, the Competition Council of the Republic of Lithuania, the Ministry of Foreign Affairs and the the State Agency for Consumer Rights Protection.
For information: The EU-funded TWINNING project lasted two years and provided consulting and technical assistance to the Agency, with the support of experts from Lithuania's and Austria's competition authorities. A total of eight committee hearings were held, during which members from various entities discussed in detail the aspects of the project's implementation.