GCCA-ის და UN WOMEN-ის ორგანიზებით ზუგდიდში მომხმარებელთა უფლებების დაცვის მიზნით ქალბატონებთან შეხვედრა გაიმართა
11 ოქტომბერს, ზუგდიდში, მომხმარებელთა უფლებების დაცვის შესახებ ცნობიერების ამაღლების, ქალების უფლებრივი მდგომარეობის გაძლიერების და ინფორმირებულობის გაუმჯობესების მიზნით, საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს(GCCA) და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის(UN WOMEN) ერთობლივი ორგანიზებით, სამუშაო შეხვედრა  გაიმართა.
შეხვედრა გახსნა და მონაწილეებს სიტყვით მიმართა GCCA-ის მომხმარებლის უფლებების დაცვის დეპარტამენტის უფროსმა, სერგო სანიკიძემ და გაეროს ქალთა ფონდის ადგილობრივი პარტნიორის დემოკრატიული ჩართულობის ფონდის დირექტორმა, ციცინო შენგელიამ. შეხვედრა დიალოგის ფორმატში გაიმართა, სადაც GCCA-ის წარმომადგენელმა, ოლიკო კობახიძემ, პრაქტიკულ მაგალითებზე დაყრდნობით, ზუგდიდში მცხოვრებ ქალბატონებთან ერთად, კანონის სამართლებრივი საფუძვლები, სააგენტოს მიერ დადგენილი სტანდარტები, მომხმარებლის უფლებები და მოვაჭრის ვალდებულებები  მიმოიხილა.
მომხმარებელთა უფლებების დაცვის პირველი ეროვნული სტრატეგიის ფარგლებში, ქალბატონებთან სამუშაო შეხვედრები შედგა ქუთაისში, ზუგდიდში, ხოლო 15 ოქტომბერს, რიგით მესამე შეხვედრა, ახმეტაში გაიმართება.

On October 11, a working meeting was held in Zugdidi to raise awareness regarding the protection of consumer rights, strengthen the legal status of women, and improve awareness. The meeting was jointly organized by the Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) and the United Nations Women's Organization (UN WOMEN).
Sergo Sanikidze, Head of GCCA's Consumer Rights Protection Department, Tsitsino Shengelia, Director of the Democratic Engagement Fund of the United Nations Women's Fund's local partner opened the meeting and addressed the participants. The discussion took the form of a dialogue, with Oliko Kobakhidze, GCCA's representative, providing thorough explanations and practical examples concerning the legal basis of the law, the standards set by the Agency, consumer rights, and trader obligations.
As part of the first national strategy for the protection of consumer rights, the meetings with women were held in Kutaisi, and Zugdidi, on October 15, the meeting scheduled in Akhmeta.