ირაკლი ლექვინაძე Consumers International-ის გენერალურ დირექტორს შეხვდა
UNCTAD-ის მე-9 საერთაშორისო კონფერენციის ფარგლებში,  საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს თავმჯდომარის ირაკლი ლექვინაძის შეხვედრა გაიმართა Consumers International-ის გენერალურ დირექტორ ჰელენა ლეურენტთან.
მხარეებმა  მომხმარებლის დაცვის სფეროში არსებული გლობალური ტენდენციები, გამოწვევები და თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს. ირაკლი ლექვინაძემ  სააგენტოს 2024-2025 წლების შედეგებსა და მიმდინარე აქტივობებზე ისაუბრა,  ყურადღება გამახვილდა რეფორმებზე, მიღწეულ პროგრესზე, ევროკავშირთან ინტეგრაციის პროცესში განხორციელებულ აქტივობებსა და მომხმარებლის ინტერესების დაცვის სტანდარტებზე. ხაზი გაესვა GCCA-ის მიერ, 2026-2027 წლებში, ICPEN-ის პრეზიდენტობის პერიოდში დაგეგმილ აქტივობებს.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო სტრატეგიული პარტნიორობის მნიშვნელობას მომხმარებლის უფლებების გაძლიერებისა და სამართლიანი, გამჭვირვალე ბაზრების განვითარებისთვის. ლექვინაძემ Consumers International-ის გენერალური დირექტორი ოფიციალურად მოიწვია 2025 წლის ნოემბერში დაგეგმილ საერთაშორისო კონფერენციაზე „კონკურენცია და მომხმარებლის დაცვა“.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა თანამშრომლობის გაღრმავების მზაობა დაადასტურეს. Consumers International 100-ზე მეტ ქვეყანაში მომხმარებლის უფლებების, სამართლიანი ბაზრების, ციფრული ეთიკისა და მდგრადი მოხმარების ხელშეწყობაზე მუშაობს. შეხვედრაში მონაწილეობდა GCCA-ის მომხმარებლის უფლებების დაცვის დეპარტამენტის უფროსი, სერგო სანიკიძე.

Within the framework of the 9th International Conference organized by UNCTAD, the Chairman of the Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA), Irakli Lekvinadze, held a meeting with Helena Leurent, Director General of Consumers International.
During the meeting, the parties exchanged views on global trends and challenges in the field of consumer protection and explored avenues for future cooperation. Irakli Lekvinadze provided an overview of the Agency’s key achievements and ongoing activities for 2024–2025, the progress achieved, and initiatives implemented in the context of Georgia’s EU integration process. Special emphasis was placed on the GCCA’s planned initiatives for its upcoming ICPEN presidency in 2026–2027.
Special attention was given to the strategic importance of international partnerships in advancing consumer rights and fostering fair and transparent markets. Irakli Lekvinadze formally invited Ms. Leurent to participate in the International Conference on “Competition and Consumer Protection” to be held in Tbilisi in November 2025.
At the conclusion of the meeting, both sides reaffirmed their commitment to strengthening bilateral cooperation. Consumers International operates in over 100 countries worldwide, promoting consumer rights, fair markets, digital ethics, and sustainable consumption. The meeting was also attended by Sergo Sanikidze, Head of the Consumer Rights Protection Department at the GCCA.