GCCA-მა ბათუმის თევზის ბაზრობის საქმეზე კონკურენციის შემზღუდველი შეთანხმების არსებობა არ დაადასტურა
GCCA-მა შპს ,,პოსეიდონი 2022-ის“ საჩივრის საფუძველზე დაწყებული საქმის მოკვლევა დაასრულა, რომლის თანახმადაც შპს „გოლდენ ფიშ ბათუმსა“ და შპს ,,ზუნდაგს“ შორის კონკურენციის შემზღუდველი შეთანხმების არსებობა არ დადასტურდა.
ამასთან, არ დადასტურდა შპს „გოლდენ ფიშ ბათუმის“ მიერ დომინანტური მდგომარეობის ბოროტად გამოყენების ფაქტი იმის გათვალისწინებით, რომ მოკვლევისათვის რელევანტური პერიოდის განმავლობაში (2022-2024 წლები) აღნიშნული ეკონომიკური აგენტი ბაზარზე დომინანტურ მდგომარეობას არ ფლობდა. შესაბამისად, კანონდარღვევასთან დაკავშირებული ეჭვი სავარაუდო სამართალდამრღვევი ეკონომიკური აგენტის/აგენტების სასარგებლოდ გადაწყდა.

The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has concluded an investigation launched on the basis of a complaint from LLC “Poseidoni 2022”. The GCCA found no evidence of an anti-competitive agreement between the two parties.
Furthermore, it was established that LLC "Golden Fish Batumi" did not abuse a dominant position, as the company did not hold a dominant market share during the relevant period (2022–2024). Accordingly, the suspicion of infringement was resolved in favor of the undertakings involved.