GCCA-ის სასწავლო-კვლევითი ცენტრის და განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ორგანიზებით, თბილისის 182-ე, 75-ე და პირველ ექპერიმენტულ სკოლებში მოსწავლეებთან შეხვედრები გაიმართა
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს (GCCA) სასწავლო-კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით და საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით, თბილისის 182-ე, 75-ე და პირველ ექპერიმენტულ სკოლებში მომხმარებელთა უფლებებთან და კონკურენციის პოლიტიკის ძირითად პრინციპებთან დაკავშირებით მოსწავლეებთან შეხვედრები გაიმართა.
საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრების ფარგლებში, სკოლების მოსწავლეებმა მომხმარებლის უფლებების, კონკურენციის პოლიტიკის პრინციპების, ასევე სააგენტოს პრაქტიკაში არსებული მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებების შესახებ დეტალური  ინფორმაცია მიიღეს.
შეხვედრები ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა. მოსწავლეები სხვადასხვა თემით დაინტერესდნენ, მათ შორის, განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ონლაინ ვაჭრობასთან დაკავშირებული საკითხებს, რაზეც GCCA-ის წარმომადგენლებისგან ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.

GCCA Training Research Center and the Ministry of Education, Science and Youth conduct student outreach meetings at Tbilisi Schools N 182, N 75, and the First Experimental School
With the support of the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia, the Training Research Center of the Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) organized a series of outreach meetings with students at Tbilisi Schools N 182, N 75, and the First Experimental School. The sessions focused on consumer rights and the core principles of competition policy.
During the informational and educational meetings, students were provided with comprehensive information on consumer rights, the fundamental concepts of competition policy, as well as detailed information on key decisions issued within the Agency’s enforcement practice
The sessions were held in an interactive format. Students expressed interest in a range of topics, with particular emphasis placed on issues related to online commerce. GCCA representatives provided detailed and thorough explanations in response to these inquiries.