საქართველოში, მომხმარებლის უფლებრივი მდგომარეობის გაუმჯობესების, ხელშეწყობისა და ინტერესების დაცვის მიზნით, საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს (GCCA) წარმომადგენლებმა მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში: მცხეთის N მე-2 საჯარო სკოლასა და მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ წილკნის საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრები გამართეს.
საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრების ფარგლებში, საბაზო-საშუალო საფეხურების მოსწავლეებთან ერთად, GCCA-ის თანამშრომლებმა დეტალურად მიმოიხილეს მომხმარებლის უფლებები და მათი დაცვის მექანიზმები. ასევე, კონკურენციის პოლიტიკის მთავარი პრინციპები და საინტერესო გადაწყვეტილებები. შეხვედრები კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
საგანმანათლებლო სექტორთან შეხვედრები საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს სასწავლო კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით და საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით მიმდინარეობს.

As part of its ongoing efforts to enhance consumer rights protection in Georgia, the Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) conducted a series of information and educational sessions with students of Mtskheta Public School N 2 and the Public School of Tsilkani Village in the Mtskheta Municipality of the Mtskheta-Mtianeti region.
The sessions, tailored for students at the basic and secondary education levels, offered a comprehensive overview of consumer rights and the mechanisms available for their effective protection. GCCA representatives also outlined the core principles of competition policy and highlighted significant case decisions. The meetings were conducted in an interactive question-and-answer format.
These outreach activities are implemented by the Training Research Center of the Georgian Competition and Consumer Agency, with the support of the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia.