GCCA-ის წარმომადგენლებმა თბილისის N 132-ე და N 169-ე საჯარო სკოლებში საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრები გამართეს
კონკურენციის პოლიტიკის გაძლიერებისა და მომხმარებელთა უფლებების დაცვის შესახებ ცნობიერების ამაღლების მიზნით, საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს სასწავლო-კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით, თბილისის N 132-ე და N 169-ე საჯარო სკოლებში საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრები გაიმართა.
GCCA-ის წარმომადგენლებმა მოსწავლეებთან შეხვედრისას მომხმარებელთა უფლებების დაცვისა და მათი აღსრულების მექანიზმები მიმოიხილეს. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ისეთ საკითხებს, რომლებიც მოქალაქეებმა უნდა გაითვალისწინონ როგორც ადგილზე, ისე ონლაინ-ვაჭრობისას. სკოლის მოსწავლეებს სააგენტოს თანამშრომლებმა მიაწოდეს ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ როგორ უნდა დაიცვან საკუთარი, როგორც მომხმარებლების უფლებები და დარღვევის შემთხვევაში რომელ უწყებებს უნდა მიმართონ.
აგრეთვე, საუბარი შეეხო „კონკურენციის შესახებ“ კანონს და იმას, თუ როგორც იცავს ის მომხმარებელთა ინტერესებს. საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრები სკოლებში საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს სასწავლო-კვლევითი ცენტრის ორგანიზებითა და საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით მიმდინარეობს.

GCCA conducted informational and educational meetings at Tbilisi Public Schools N132 and N169
In order to strengthen competition policy and enhance public awareness of consumer rights protection, the Training Research Center of the Georgian Competition and Consumer Agency organized informational and educational meetings at Tbilisi Public Schools N 132 and N 169.
During the meetings, GCCA representatives delivered comprehensive presentations to students on consumer rights protection and the mechanisms for their enforcement. Special emphasis was placed on practical issues that consumers should take into account when purchasing goods and services both in physical retail environments and through online platforms. Students were informed about ways to protect their rights as consumers and the competent authorities to contact in cases of alleged violations.
The discussions also addressed the Law of Georgia on Competition, highlighting its role in protecting consumer interests and promoting fair market practices.
These informational and educational meetings are being implemented by the Training Research Center of the Georgian Competition and Consumer Agency, with the support of the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia.