9-16 მარტს, თბილისსა და რეგიონებში მომხმარებლის დაცვის IV საერთაშორისო კვირეული გაიმართება
9-16 მარტს, თბილისში, გარდაბანში, გორში, ბათუმსა და წყალტუბოში, მომხმარებლის დაცვის IV საერთაშორისო კვირეული გაიმართება.
კვირეული 9 მარტს თბილისში, სასტუმრო „პულმანში“ გაიხსნება და გახსნით ღონისძიებას 200-მდე სტუმარი დაესწრება, მათ შორის - აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ხელისუფლების, საჯარო და კერძო სექტორის, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, საერთაშორისო პარტნიორები და დარგის ექსპერტები.
მომხმარებლის დაცვის IV საერთაშორისო კვირეულის განმახორციელებელი უწყებები არიან: კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტო, ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისია, საქართველოს კომუნიკაციების კომისია, საქართველოს ეროვნული ბანკი, საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახური, სურსათის ეროვნული სააგენტო.
მასშტაბური ღონისძიების მიზანია მომხმარებელთა უფლებების დაცვის მნიშვნელობის წარმოჩენა და ამ მიმართულებით ცნობიერების ამაღლება. კვირეულის ჩატარება მომხმარებელთა უფლებების დაცვის საერთაშორისო დღეს უკავშირდება, რომელიც ყოველწლიურად 15 მარტს აღინიშნება.
10 მარტს კვირეულს - გარდაბანი, 11 მარტს - გორი, 15 მარტს - ბათუმი, ხოლო 16 მარტს (კვირეულის დახურვა) - წყალტუბო უმასპინძლებს.
მომხმარებლის დაცვის საერთაშორისო კვირეული საქართველოში უკვე მეოთხედ იმართება. 2023–2025 წლებში, კვირეულის ფარგლებში ჩატარებულ ღონისძიებებში მონაწილეობა 2000-მდე დაინტერესებულმა პირმა მიიღო. შეხვედრები საქართველოს სხვადასხვა ქალაქში, მათ შორის: თბილისში, ბათუმში, ზუგდიდში, ახალქალაქში, გურჯაანსა და ქუთაისში გაიმართა.

From 9 to 16 March, the IV International Consumer Protection Week will be held in Tbilisi, Gardabani, Gori, Batumi and Tskaltubo.
The Week will officially commence on 9 March in Tbilisi at the Pullman Hotel, with an opening event bringing together approximately 200 participants. Attendees will include representatives of the executive and legislative bodies, regulatory authorities, the public and private sectors, non-governmental organizations, international partners and sectoral experts.
The IV International Consumer Protection Week is organised through the joint efforts of the Georgian Competition and Consumer Agency, the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission, the Georgian National Communications Commission, the National Bank of Georgia, the Insurance State Supervision Service of Georgia and the National Food Agency.
The initiative aims to underscore the importance of effective consumer rights protection and to further strengthen public awareness in this area. The Week is dedicated to World Consumer Rights Day, observed annually on 15 March, and reflects Georgia’s continued commitment to promoting high standards of consumer protection in line with international best practices.
As part of the programme, thematic events will be held in Gardabani on 10 March, in Gori on 11 March, in Batumi on 15 March, and in Tskaltubo on 16 March, where the Week will formally conclude.
The International Consumer Protection Week is being organised in Georgia for the fourth consecutive year. Between 2023 and 2025, nearly 2,000 stakeholders participated in events held within its framework. Activities were conducted across multiple cities, including Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Akhalkalaki, Gurjaani and Kutaisi.