საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს წარმომადგენლებმა ქვემო ქართლის რეგიონის საჯარო სკოლების მოსწავლეებთან მომხმარებელთა უფლებების დაცვის თემაზე საინფორმაციო-საგანმანათლებლო ხასიათის შეხვედრები გამართეს
GCCA-ის თანამშრომლებმა ბოლნისის N მე-3 და დიდი დმანისის საჯარო სკოლების მოსწავლეებს, ჯამში 70-მდე მოსწავლეს, დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს იმის შესახებ, თუ როგორ უნდა დაიცვან საკუთარი უფლებები დარღვევის შემთხვევაში და რომელ უწყებებს უნდა მიმართონ. სააგენტოს წარმომადგენლებმა მოსწავლეებთან ერთად კონკრეტული „ქეისები“ მიმოიხილეს.
შეხვედრები ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა.
პროექტი განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და GCCA-ის სასწავლო-კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით ხორციელდება.

Representatives of the Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) conducted a series of outreach meetings with students of public schools in the Kvemo Kartli region, dedicated to raising awareness on consumer rights protection.
Approximately 70 students from Bolnisi Public School N3 and Didi Dmanisi Public School were provided with comprehensive information on available remedies in cases of rights violations, including guidance on competent authorities and complaint procedures. The sessions also featured the discussion of practical case studies. The meetings were conducted in an interactive format, encouraging active participation and fostering dialogue.
The initiative is implemented with the support of the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia and organised by the GCCA Training Research Centre.