საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს ანტიდემპინგური ღონისძიებების დეპარტამენტის უფროსმა ელენე ცხომელიძემ ვაჭრობის მსოფლიო ორგანიზაციის (WTO) მიერ ორგანიზებულ სემინარში - „კონკურენციის პოლიტიკა, ვაჭრობა და განვითარება“ მიიღო მონაწილეობა.
ჟენევაში გამართული საერთაშორისო სემინარის ფარგლებში, რომელშიც სხვადასხვა ქვეყნების კონკურენციის უწყებებისა და სახელმწიფო ინსტიტუტების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ, კონკურენციის პოლიტიკის, საერთაშორისო ვაჭრობისა და განვითარების მიმართულებით არსებული თანამედროვე მიდგომები და საუკეთესო პრაქტიკა განიხილეს.
პროგრამა მოიცავდა ეკონომიკური განვითარების პროცესში კონკურენციისა და სავაჭრო პოლიტიკის როლის, მათ შორის ურთიერთკავშირის, ინტეგრირებული პოლიტიკის საერთაშორისო პრაქტიკისა და კონკურენტული ნეიტრალიტეტის პრინციპების განხილვას. ასევე, გაიმართა ჯგუფური პრაქტიკული სამუშაოები, რომლებიც მონაწილეებს შორის გამოცდილების გაზიარებასა და პროფესიული დისკუსიის ხელშეწყობას ისახავდა მიზნად.
სემინარს ვაჭრობის მსოფლიო ორგანიზაციის (WTO) სამდივნოს წარმომადგენლები და საერთაშორისო ექსპერტები უძღვებოდნენ.

Elene Tskhomelidze, Head of the Anti-Dumping Measures Department of the Georgian Competition and Consumer Agency, participated in a seminar organised by the World Trade Organization (WTO) entitled "Competition Policy, Trade and Development".
The seminar, held in Geneva, brought together representatives of competition authorities and state institutions from a range of jurisdictions with a view to examining prevailing approaches and best practice in the fields of competition policy, international trade and development.
The programme addressed the role of competition and trade policy in the process of economic development, with particular attention to the interconnections between the two policy areas, international practice in the design of integrated policy frameworks, and the principles of competitive neutrality. The seminar further comprised group practical sessions, intended to promote the exchange of experience and professional discussion among participants.
The seminar was conducted by representatives of the WTO Secretariat, together with international experts.