კონკურენციის ეროვნულმა სააგენტომ ავსტრიის და სერბეთის კონკურენციის უწყებებთან მემორანდუმები გააფორმა
საქართველოს კონკურენციის ეროვნულმა სააგენტომ, ურთიერთთანამშრომლობის გაძლიერების მიზნით,  ავსტრიისა და სერბეთის კოლეგა უწყებებთან  მემორანდუმები გააფორმა.  მემორანდუმებს ხელი საქართველოს კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარემ, ირაკლი ლექვინაძემ, ავსტრიის კონკურენციის ორგანოს გენერალურმა დირექტორმა, ნატალი ჰარსდორფ-ბორჩიმ და სერბეთის კონკურენციის დაცვის კომისიის საბჭოს წევრმა, ჩედომირ რადოიჩიჩიმ მოაწერეს.
როგორც ირაკლი ლექვინაძემ განაცხადა, მემორანდუმები  ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებას ისახავს მიზნად. საქართველოს კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის თქმით, იმ ფონზე, როდესაც საქართველო აძლიერებს ევროპასთან ურთიერთობებს, ევროპის ქვეყნებთან თანამშრომლობის გაღრმავება და გამოცდილების გაზიარება ძალიან მნიშვნელოვანია.
საქართველო-ავსტრიასა და საქართველო- სერბეთს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები, კონკურენციისა და მომხმარებელთა უფლებების შესახებ თბილისში მიმდინარე II საერთაშორისო კონფერენციის ფარგლებში გაფორმდა. კონფერენცია, რომელიც ხუთი მარეგულირებელი უწყების: კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს, ეროვნული ბანკის, სემეკის, დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის და კომუნიკაციების კომისიის ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა, 16 ნოემბერს გაიხსნა და 18 ნოემბერს დასრულდა.
კონფერენციის ფარგლებში - 300-ზე მეტი დელეგატი, 20-მდე ქვეყნის დელეგაცია და 10-მდე სხვადასხვა ქვეყნის კონკურენციის და მომხმარებლის სექტორში მომუშავე უწყების პირველი პირი, სამთავრობო და საპარლამენტო გუნდის წევრები, ადგილობრივი და საერთაშორისო ექსპერტები, საჯარო უწყებების, მარეგულირებელი ორგანოების, აკადემიური წრის და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
2014 წლიდან - დღემდე, საქართველოს კონკურენციის ეროვნულ სააგენტოს სხვადსახვა ქყეყნის კონკურენციის უწყებასთან 24 საერთაშორისო მემომანდუმი აქვს გაფორმებული.

The National Competition Agency signed memorandums with the Austrian and Serbian competition authorities
The Georgian National Competition Agency has signed memorandums of understanding with its counterparts of Austria and Serbia, in order to promote mutual collaboration. The memorandum was signed by the Chairman of the Georgian National Competition Agency, Irakli Lekvinadze, the Director General of the Austrian Competition Authority, Natalie Harsdorf-Borsch, and the member of the Council of the Commission for the Protection of Competition of the Republic of Serbia – Čedomir Radojčić.
As Irakli Lekvinadze stated, the memorandums aim to expand bilateral collaboration. According to the chairman of the Georgian National Competition Agency, in the background when Georgia is strengthening its relations with Europe, it is very important to deepen cooperation with European countries and share experience.
Memorandums of mutual cooperation between Georgia and Austria and Georgia and Serbia were signed in Tbilisi during the 2nd international conference on Competition and Consumer Protection”. The conference was jointly organized by five regulatory bodies: The Georgian National Competition Agency, the National Bank of Georgia, the National Energy and Water Supply Regulatory Commission of Georgia, the Communications Commission, and the State Insurance Supervision Service of Georgia. It began on November 16 and ended on November 18.
The event was attended by 300 delegates from 20 countries, the first person in the competition and the consumer sector from 10 different countries and representatives from the Georgian government, MPs, local and international experts, public and regulatory bodies, academia, and the business sector.
Since 2014, the Georgian National Competition Agency has signed 24 international memorandums with the competition authorities of different countries.