კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს(GCCA) სასწავლო კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით, სააგენტოს თანამშრომლებისთვის მოლაპარაკების უნარებში ტრენინგი მიმდინარეობს.
სასწავლო კურსის მიზანია - GCCA-ის თანამშრომელთა კვალიფიკაციის გაძლიერება, დაინტერესებულ მხარეებთან სწორი და ეფექტიანი კომუნიკაციის პროცესის მართვა, წარმატებული მოლაპარაკების ტექნიკების შესწავლა, საჭირო თეორიული ცოდნის მიღება და მისი პრაქტიკაში დანერგვა. კერძოდ, ორდღიანი სასწავლო კურსის ფორმატში მონაწილეები ეცნობიან: მოლაპარაკების ორგანიზების ეტაპებს, სტრუქტურას და მსვლელობის პროცედურებს, შედეგზე ორიენტირებული დიალოგის ტექნიკურ ხერხებს, საერთაშორისო და ადგილობრივ დონეზე არსებულ პრაქტიკას, მოლაპარაკებებში მხარეთა ურთიერთდამოკიდებულების მართვის მეთოდებს, პრობლემის განსაზღვრის და გადაწყვეტის საშუალებებს და ა.შ.
GCCA-ის სასწავლო კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით, ოქტომბრის თვეში, სააგენტოს თანამშრომლებისთვის ასევე დაგეგმილია საჯარო გამოსვლების უნარებში ტრენინგ-კურსი.

Training Research Center of the Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) is organizing training for its employees to enhance their negotiation skills.
The training course aims to enhance the qualifications of GCCA employees in managing effective communication with stakeholders and acquiring successful negotiation techniques. The two-day course will cover negotiation organization, structure and process procedures, technical methods of result-oriented dialogue, international and local practices, methods of managing party interdependence in negotiations, and problem definition and solution strategies.
A public speaking skills training course is scheduled for the Agency's employees in October, organized by the GCCA Training Research Center.