კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ ბავშვთა კვების პროდუქტების მიწოდების სფეროში განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო
06.05.2026
GCCA-ი, მომხმარებლის უფლებების დაცვის მიმართულებით,მიმდინარე წლის 4 თვის სტატისტიკას აქვეყნებს - განცხადებების რაოდენობა 110 %-ით არის გაზრდილი
05.05.2026
კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს წარმომადგენლებმა იმერეთის რეგიონის საჯარო სკოლების მოსწავლეებთან საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრები გამართეს
04.05.2026
ირაკლი ლექვინაძე - საქართველოს სადაზღვევო ბაზარი სტაბილურად ვითარდება, არსებობს გაფართოების პოტენციალი, შემოდიან ახალი კომპანიები, ხშირად იცვლება ლიდერების წილები, რაც აქტიურ კონკურენციაზე მიუთითებს
02.05.2026
კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ ავტო-პროდუქტებით ვაჭრობის სფეროში განსახორციელებელ კონცენტრაციაზე თანხმობა გასცა
01.05.2026
კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს წარმომადგენელმა საერთაშორისო ვორქშოფში მიიღო მონაწილეობა
30.04.2026
GCCA-მა შპს „ისურვეს“, 78 მომხმარებლის განცხადების განხილვის საფუძველზე, უსამართლო კომერციული საქმიანობის განხორციელების ფაქტი დაუდგინა
29.04.2026
GCCA-მა სამშენებლო, სარეაბილიტაციო და საპროექტო სამუშაოების მიწოდების სფეროში განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო
28.04.2026
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოსა და შვედეთის მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
27.04.2026
საქართველოში 2026 წლის პირველ კვარტალში 4093 კონცენტრაცია დარეგისტრირდა, მათ შორის 2 კონცენტრაცია, სავარაუდოდ, GCCA-სთან წინასწარ შეტყობინებას ექვემდებარებოდა, რასთან დაკავშირებითაც სააგენტომ საქმის წარმოება დაიწყო

GCCA fines “Orbi Group Batumi” for incomplete submission of requested information
Amendments to the Merger Notification and Review Rules: Enhancing the Effectiveness of Merger Control
18.06.2026
GCCA declares concentrations in the wholesale and retail food and beverage markets compatible with the competitive environment
17.06.2026
GCCA imposes a fine of GEL 115,396 on "Isurve" for failure to comply with the Agency's decision within the prescribed timeframe
16.06.2026
GCCA representatives conduct informational meetings with member organisations of "Women for the Future" and the "eCommerce Association of Georgia" on consumer rights protection
12.06.2026
GCCA Training Research Centre conducts informational meeting with members of the Kutaisi Branch of the Georgian Blind Union
09.06.2026
The Georgian Competition and Consumer Agency to assume the Presidency of the International Consumer Protection and Enforcement Network (ICPEN) as of 1 July
08.06.2026
Memorandum of mutual cooperation concluded between the GCCA, ComCom, the Public Defender, and the Youth Agency
Head of the Strategic Markets Monitoring Department of the GCCA attends international conference dedicated to EU Competition Day