,,რუსთავის ავტობაზრობის“ მხრიდან შესაძლო დომინანტური მდგომარეობის ბოროტად გამოყენების ფაქტზე სააგენტომ საქმის მოკვლევა დაიწყო
საქართველოს კონკურენციის ეროვნულმა სააგენტომ, ავტოიმპორტიორთა საჩივრის საფუძველზე, მოპასუხე ეკონომიკური აგენტის - შპს ,,რუსთავის ავტობაზრობის“  მხრიდან შესაძლო დომინანტური მდგომარეობის ბოროტად გამოყენების მიმართებით საქმის მოკვლევა დაიწყო.
საკითხი ეხება -  ქ. რუსთავის ავტობაზრობის ტერიტორიაზე ავტოსადგომებით სარგებლობის სანაცვლოდ, მოპასუხე ეკონომიკური აგენტის მხრიდან არასამართლიანად მაღალი ფასის დადგენას. შესაბამისად, მომჩივანი მხარეები ,,კონკურენციის შესახებ“ საქართველოს კანონის ფარგლებში ითხოვენ სააგენტოსგან კანონის მე-6 მუხლის მოთხოვნათა სავარაუდო დარღვევის ფაქტის გამოკვლევას.
სააგენტოს თავმჯდომარის 2023 წლის 14 ნოემბრის ბრძანების საფუძველზე  შეიქმნა მოკვლევის ჯგუფი, რომელსაც საკითხის შესწავლა დაევალა.
2023 წელს, სააგენტომ დაასრულა 5 მოკვლევა, 2 საქმესთან დაკავშირებით განმეორებით გაიცა საჯარიმო საქნცია და 6 საქმეზე დაუშვებლობის გადაწყვეტილება იქნა მიღებული. ამ ეტაპზე, სააგენტო 5 საკითხთან მიმართებით მოკვლევის პროცესს აწარმოებს.

The Agency has launched an investigation into alleged violations of an abuse of dominant position by "Rustavi Auto Market"
Based on a complaint from car importers, the Georgian National Competition Agency launched an investigation regarding possible abuse of dominant position by the defendant undertaking - "Rustavi Auto Market".
The case concerns the defendant undertaking’s imposition of an unreasonably high price for the use of parking lots in the Rustavi auto. As a result, the complaining parties request that the Agency investigate the alleged infringement of the requirements of Article 6  of the Law of Georgia on Competition.
A research group was formed on the basis of an order issued by the Agency's Chairman on November 14, 2023, to investigate the case.
In 2023, the Agency completed 5 investigations, fines were repeatedly issued in 2 cases, and inadmissibility decisions were made in 6 cases. Currently, the Agency is conducting an investigation into five issues.