„ხარვეზები კანონმდებლობაში დაძლეულია- 2021წელს მთავარი გამოწვევა მომხმარებლებში და ეკონომიკურ აგენტებში ნდობის კიდევ უფრო განმტკიცება იქნება“ - ირაკლი ლექვინაძე
არის თუ არა ქვეყანაში სამართლიანი და თავისუფალი კონკურენტული გარემო, გამოვლინდა თუ არა დომინანტი ბიზნეს სუბიექტს მიერ მდგომარეობის ბოროტად გამოყენების ფაქტები და ჰქონდა თუ არა ადგილი არაკეთილსინდისიერ კონკურენციის ფაქტებს. როგორ იმუშავა 2020 წელს საქართველოს კონკურენციის სააგენტომ, რომლის ძირითადი ამოცანა ქვეყანაში კონკურენციის პოლიტიკის განხორციელებაა. საკითხზე „კომერსანტთან“ საქართველოს კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე, ირაკლი ლექვინაძე საუბრობს.
„უნისონი“ „ალდაგის“ წინააღმდეგ, „ჯი-თი მოტორსი“ „ჯ.თ. მოტორსის“ წინააღმდეგ, „ჯევერს დეველოპმენტი“ „აუთდორ.ჯის“ წინააღმდეგ - ეს იმ საქმეების ჩამონათვალია, რომელზეც 2020 წელს სააგენტომ იმუშავა. ირაკლი ლექვინაძე ამბობს, რომ ყველა საქმე და ქეისი, მიუხედავად საქმის კვალიფიკაციისა, გამორჩეულად საინტერესოა, განსხვავებულია შინაარსობრივად და ინდივიდუალურ შეფასებას საჭიროებს.

Law deficiencies are overcome - the main challenge in 2021 will be increasing confidence in consumers and undertakings
Whether there is a fair and free competitive environment in the country, the facts of abuse of position by the dominant business entity, and unfair competition. How did the Georgian National Competition Agency work in 2020, which implements competition policy in the country? Irakli Lekvinadze, Chairman of the Georgian National Competition Agency, gives an interview to the “Commersant”.
“Unison” against “Aldagi”, “GT Motors” against “GT Motors”, Javers Development against “Outdoor.ge”- this is a list of cases that the agency worked on in 2020. Irakli Lekvinadze says that all cases, regardless of the qualification, are uniquely interesting, different in content, and require individual evaluation.