ხუთი მარეგულირებელი უწყების ორგანიზებით კონკურენციის და მომხმარებლის უფლებების დაცვის შესახებ II საერთაშორისო კონფერენცია იმართება
16-18 ნოემბერს, ხუთი მარეგულირებელი უწყების - კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს, ეროვნული ბანკის, სემეკის, დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის და კომუნიკაციების კომისიის ერთობლივი ორგანიზებით, II საერთაშორისო კონფერენცია  „კონკურენცია და მომხმარებლის უფლებები“ იმართება. ღონისძიების მიზანი საქართველოში, კონკურენციის პოლიტიკის გაძლიერება და მომხმარებლის უფლებების მექანიზმების გაუმჯობესებაა.
კონფერენციას გახსნიან და მისასალმებელი სიტყვით წარდგებიან საქართველოს  ვიცე-პრემიერი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი, ლევან დავითაშვილი; ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი, ზურაბ აზარაშვილი; პარლამენტის დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტის თავმჯდომარე, დავით სონღულაშვილი; პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე, მიხეილ სარჯველაძე; კონკურენციისა და მომხმარებელთა პოლიტიკის მიმართულების ხელმძღვანელი, UNCTAD - ტერესა მორეირა; კონკურენციის განყოფილების ხელმძღვანელი, OECD - ორი შვარცი.
მთავარი მომხსენებლის რანგში კონფერენციაზე მოწვეულია ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის სამართლისა და პოლიტიკის გლობალური კონკურენციის პროფესორი, ამავე უნივერსიტეტის კონკურენციის სამართლის ცენტრის დირექტორი, უილიამ ე. კოვაჩიჩი.
კონფერენციაში  20-მდე ქვეყნის დელეგაცია და 10-მდე სხვადასხვა ქვეყნის კონკურენციის და მომხმარებლის სექტორში მომუშავე უწყების პირველი პირები, სამთავრობო და საპარლამენტო გუნდის წევრები, ადგილობრივი და საერთაშორისო ექსპერტები, საჯარო უწყებების, მარეგულირებელი ორგანოების, აკადემიური წრის და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლები მონაწილეობენ.
კონფერენციაზე, სადაც 9 თემატური სესია გაიმართება,  50-მდე ადგილობრივი და საერთაშორისო ექსპერტი, ერთობლივ ფორმატში, კონკურენციის და მომხმარებლის უფლებების დაცვის მიმართულებით მიღებულ შედეგებსა და გამოწვევებზე იმსჯელებს.

On November 16-18, the II International Conference "Competition and Consumer Rights" will be held with the joint cooperation of five regulatory authorities – the Georgian National Competition Agency, the National Bank of Georgia, the National Energy and Water Supply Regulatory Commission of Georgia, the Communications Commission and the State Insurance Supervision Service of Georgia. The aim of the conference is to enhance competition policy and consumer rights mechanisms in Georgia.
The conference will be opened by the Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Economy and Sustainable Development, Levan Davitashvili; Zurab Azarashvili, Minister of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labor, Health and Social Affairs of Georgia; Davit Songulashvili, the Chairman of the Sectoral Economy and Economic Policy Committee of the Parliament of Georgia; Mikheil Sarjveladze, the Chairman of the Human Rights and Civil Integration Committee of the Parliament of Georgia; Teresa Moreira, the Head of Competition and Consumer Policies at UNCTAD; Ori Schwartz, the Head of the OECD Competition Division.
William Kovacic, professor at George Washington University Law School, in the field of global competition law and policy, director of the Center for Competition Law has been invited as a keynote speaker at the conference.
The conference welcomes delegations from up to 20 countries and the first person in the competition and consumer sector from 10 different countries, including government and parliamentary members, local and international experts, public and regulatory bodies, academia, and business sector representatives.
The conference will consist of nine thematic sessions, where up to 50 local and international experts will discuss the results and challenges of competition and consumer rights protection in a joint format.