OECD-GVH RCC-ის მიერ ორგანიზებულ სემინარში სააგენტოს წარმომადგენელი მონაწილეობს
15-17 აპრილს, ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციის ბუდაპეშტის რეგიონული ცენტრის (OECD-GVH RCC) და მოლდოვის რესპუბლიკის კონკურენციის საბჭოს ორგანიზებით, ქ. კიშინიოვში, სემინარი „კონკურენცია და რეგულაცია“ მიმდინარეობს.
ღონისძიება გახსნა მარია პილარ კანედომ, ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციის უნგრეთის კონკურენციის რეგიონული ცენტრის დირექტორმა და მოლდოვის რესპუბლიკის კონკურენციის საბჭოს თავმჯდომარემ ალექსეი გერთეშუმ. სემინარში მონაწილეობს საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს წარმომადგენელი, სალომე კუპატაძე.
საერთაშორისო ღონისძიებაში მონაწილეობენ სხვადასხვა ქვეყნის კონკურენციის უწყებების წარმომადგენლები, საერთაშორისო ორგანიზაციები და დარგის ექსპერტები. სემინარის ფარგლებში განიხილება - კონკურენციის პოლიტიკის აღსრულების და ადვოკატირების მეთოდები, საერთაშორისო მიდგომები და მნიშვნელოვანი ქეისები, შესაძლებლობები და ის რისკ-ფაქტორები, რომელსაც უწყებები საქმიანობის პროცესში აწყდებიან.

The seminar "Competition and Regulation" is being held in Chisinau, from April 15 to 17, hosted by the OECD-GVH Regional Center for Competition in Budapest (Hungary) and the Competition Council of the Republic of Moldova.
The event was opened by Maria Pilar Canedo, Director of the OECD-GVH RCC and Alexei Ghertescu, President of the Competition Council of the Republic of Moldova. Salome Kupatadze, a representative of the GCCA, participates in the seminar.
The international event is attended by representatives of various countries' competition authorities, international organizations, and experts in the field. The seminar will cover techniques for enforcing and advocating competition policy, international approaches, and key cases, as well as opportunities and risk factors authorities usually face.