ლევან კალანდაძე გერმანიის ეკონომიკისა და კლიმატის დაცვის ფედერალური სამინისტროს სახელმწიფო მდივანს შეხვდა
7 მაისს, საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილე, ლევან კალანდაძე გერმანიის ეკონომიკისა და კლიმატის დაცვის ფედერალური სამინისტროს სახელმწიფო მდივანს, სვენ გიგოლდს შეხვდა.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა ურთიერთთანამშრომლობის ფორმატები, სამომავლო განვითარების შესაძლებლობები. ყურადღება გამახვილდა კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის მიმართულებით საქართველოში განხორციელებულ საკანონმდებლო ცვლილებებზე, მიღებულ შედეგებზე და არსებულ გამოწვევებზე, სხვადასხვა მიზნობრივ აუდიტორიასთან თანამშრომლობის ფორმატებზე.
შეხვედრაზე, კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს იურიდიული დეპარტამენტის უფროსმა, სალომე ქავთარაძემ პრეზენტაცია გამართა სააგენტოს უფლებამოსილებებზე და აღსრულების მექანიზმებზე, მიმდინარე და დასრულებულ მნიშვნელოვან საქმეებზე.
პარალელურ რეჟიმში სააგენტოში სამუშაო შეხვედრა შედგა გერმანული ბიზნეს-დელეგაციის წარმომადგენლებთან, რომელსაც სააგენტოს იურიდიული დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე, ირაკლი შაკიაშვილი ხელმძღვანელობდა. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაიმართა და ძირითადად მოიცავდა კონკურენციის პოლიტიკის გაძლიერების მიმართულებით გადადგმულ ნაბიჯებს, სამართლებრივ პროცედურებს და აღსრულების მექანიზმებს.
გერმანული მხარის მიერ კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტოს საქმიანობა დადებითად შეფასდა. მხარეები ორმხრივ დონეზე შეთანხმდნენ, სამომავლო თანამშრომლობის მიზნით, სხვადასხვა პლატფორმაზე აქტიურად ითანამშრომლონ.
შეხვედრას ესწრებოდნენ - ფრანცისკა ალარიხი, საქართველოს საკითხებზე პასუხისმგებელი თანამშრომელი; სარა ცილონკა, გერმანიის საელჩოს პირველ მდივანი, ეკონომიკისა და პრესის განყოფილების უფროსი; თამარ მერმანიშვილი, სააგენტოს პროექტების მართვისა და დონორებთან ურთიერთობის მენეჯერი და GCCA-ის სხვა თანამშრომლები.

Levan Kalandadze met with State Secretary of the Federal Ministry for Economic Affairs and Climate Action of Germany
On May 7, Levan Kalandadze, Deputy Chairman of the Georgian Competition and Consumer Agency, met with Sven Giegold, State Secretary of the German Federal Ministry for Economic Affairs and Climate Action.
During the meeting, potential formats for mutual cooperation and future development were discussed. The main focus was on the legislative reforms that have been implemented in Georgia, particularly in the areas of competition and consumer protection. The discussion revolved around the achieved results and existing challenges, as well as various cooperation formats with different target audiences.
Salome Kavtaradze, the Head of Legal Department of the GCCA, addressed during the meeting regarding the Agency's capabilities and enforcement methods, as well as current and completed key cases.
In parallel, the Agency hosted a working discussion with officials from the German business delegation, which was chaired by Irakli Shakiashvili, the Deputy Head of the Agency's legal department. The meeting was organized in the form of a question-and-answer format, the primary topics discussed were efforts made to strengthen competition policy, legal procedures and enforcement mechanisms.
The German side positively evaluated the Competition and Consumer Protection Agency's activities. On a bilateral level, the parties committed to actively engage on numerous platforms in order to facilitate future cooperation.
The meeting was attended by Franciska Alarich, employee in charge of Georgian matters; Sarah Zielonka, First Secretary of the Embassy of the Federal Republic of Germany,  Head of economic and press affairs; Tamar Mermanishvili, Donor Relations and Projects Manager and other GCCA employees.