კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლები შშმ პირთა უფლებრივი მდგომარეობის თემაზე გამართულ ტრენინგს ესწრებიან
საქართველოს კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს მიერ შემუშავებული - შშმ პირთა უფლებების დაცვის 2021 წლის სამოქმედო გეგმის შესაბამისად, 20 დეკემბერს, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებრივი მდგომარეობის თემაზე გამართულ სამუშაო შეხვედრას სააგენტოს 25-მდე თანამშრომელი ესწრება. ონლაინ ფორმატში მიმდინარე ტრენინგს კოალიცია "დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" ორგანიზაციის წარმომადგენლები უძღვებიან. 2020 წელს საქართველოს პარლამენტმა „შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ“ საქართველოს კანონი მიიღო, რომლის მიზანია შშმ პირთა სამართლებრივი მდგომარეობის განსაზღვრა, მათი უფლებებისა და თავისუფლებების დასაცავად საკანონმდებლო გარანტიების შექმნა და საქართველოს კანონმდებლობაში კონვენციის ძირითადი პრინციპებისა და ღირებულებების ასახვა. არსებული კანონი - ადმინისტრაციულ ორგანოებს, მათ შორის, საქართველოს კონკურენციის ეროვნულ სააგენტოს კონკრეტული ვალდებულებების შესრულებას აკისრებს.

Employees of the National Competition Agency are attending the training On the Rights of Persons with Disabilities
Based on the 2021 Action Plan for the Protection of the Rights of Persons with Disabilities, developed by the National Competition Agency of Georgia, employees of the Agency attend a working meeting on the rights of persons with disabilities, on December 20, up to 25. The online training holds by representatives of the Coalition for Independent Living.
In 2020, the Parliament of Georgia adopted the Law of Georgia on the Rights of Persons with Disabilities, which aims to determine the legal status of persons with disabilities, to create legislative guarantees to protect their rights and freedoms and to reflect the basic principles and values of the Convention in Georgian legislation. Existing law - imposes administrative obligations on administrative bodies, including the Georgian National Competition Agency.