„ხარვეზები კანონმდებლობაში დაძლეულია- 2021წელს მთავარი გამოწვევა მომხმარებლებში და ეკონომიკურ აგენტებში ნდობის კიდევ უფრო განმტკიცება იქნება“ - ირაკლი ლექვინაძე
28.12.2020
imedinews.ge: აურელიო ლა ტორე - ცვლილებები, რომელიც ეხება კონკურენციის შესახებ კანონს, საქართველოს სამართლებრივ სისტემას აახლოებს საერთაშორისო სტანდარტებთან
imedinews.ge: ირაკლი ლექვინაძე - კანონმდებლობაში ცვლილებები, ხელს შეუწყობს ბაზარზე კონკურენციის ეფექტურ აღსრულებას
imedinews.ge: ევროპული ბიზნეს ასოციაცია - კონკურენციის შესახებ კანონში მიღებული ცვლილებები სრულიად შეესაბამება საუკეთესო ევროპულ პრაქტიკას და DCFTA-ის მოთხოვნებს. ეს კანონი ბიზნესში შეამცირებს არაჯანსაღ კონკურენციას
20.12.2020
imedinews.ge: ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარე: ცვლილებები, ეფექტიან საშუალებას მისცემს, ქვეყანაში ოპერირებად ბიზნესკომპანიებს, რომ უფრო მეტად იყოს დაცული თავისუფალი და კონკურენტული გარემო

Law deficiencies are overcome - the main challenge in 2021 will be increasing confidence in consumers and undertakings
28.12.2020
imedinews.ge: Aurelio La Torre - Amendments to Law of Georgia on Competition brings legislation closer to international standards
Imedinews.ge: Irakli Lekvinadze - Amendments to the Legislation will Facilitate the Effective Enforcement of Competition in the Market
Imedinews.ge: European Business Association - Amendments to the Law on Competition are fully in line with European best practices and DCFTA requirements. This law will reduce unhealthy competition in business
20.12.2020
imedinews.ge: Chairman of the Bar Association: amendments to the Law on Competition will enable business companies to operate in a more secure and free competitive environment
Georgian National Competition Agency has declared the complaint of the “Intellect Market“LTD inadmissible