საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ (GCCA) ბავშვთა კვების პროდუქტების მიწოდების სფეროში განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო. კერძოდ, საქმე ეხება ფ/პ გიორგი თვალაძის მიერ შპს „ფაინ თრი ინთერნეიშენალის“ 70%-იანი წილის შეძენის გზით განხორციელებულ კონცენტრაციას, რომელიც სააგენტოს გადაწყვეტილებით, ბაზარზე არსებით გავლენას არ ახდენს და თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ (GCCA) ავტოპროდუქტებით ვაჭრობის სფეროში განსახორციელებელ კონცენტრაციაზე თანხმობა გასცა. კერძოდ, საქმე ეხება შპს „ამბოლის“ (ს/ნ 216402701) მიერ შპს „ვისოლ ავტო ექსპრესის“ (ს/ნ 404878806) აქტივების შეძენის გზით განსახორციელებელ კონცენტრაციას, რომელიც სააგენტოს გადაწყვეტილებით, თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ (GCCA) სამშენებლო, სარეაბილიტაციო და საპროექტო სამუშაოების მიწოდების სფეროში განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო. კერძოდ, საქმე ეხება შპს „საბა ინვესტის“ (ს/ნ 400269044) მიერ შპს „მედეგის“ (ს/ნ 418475929) 100%-იანი წილის შეძენის გზით განხორციელებულ კონცენტრაციას, რომელიც სააგენტოს პოზიციით, ბაზარზე არსებით გავლენას არ ახდენს და თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.
GCCA-მა უმაღლესი განათლებისა და სამედიცინო მომსახურების მიწოდების სფეროში განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო. კერძოდ, საქმე ეხება ა(ა)იპ „ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის“ მიერ შპს „ნიუ ვიჟენ საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალი–მცხეთის“ 40%-იანი წილის შეძენის გზით განხორციელებულ კონცენტრაციას, რომელიც სააგენტოს პოზიციით, ბაზარზე არსებით გავლენას არ ახდენს და თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.
GCCA-მა ელექტრონული კომუნიკაციებისა და ტელემაუწყებლობის სფეროებში განსახორციელებელ კონცენტრაციაზე თანხმობა გასცა. კერძოდ, საქმე ეხება შპს „პრაიმ მედია გლობალის“ მიერ შპს „ჯორჯიან მედია პროდაქშენ გრუპის“ 100%-იანი წილის შეძენის გზით განსახორციელებელ კონცენტრაციას, რომელიც სააგენტოს პოზიციით, ბაზარზე არსებით გავლენას არ ახდენს და თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.
GCCA-მა ლიფტებისა და გათბობა-გაგრილების დანადგარ-მოწყობილობების მიწოდება-მონტაჟის სექტორებში განსახორციელებელ კონცენტრაციაზე თანხმობა გასცა. კერძოდ, საქმე ეხება შპს „ანაგი ქონსთრაქშენის“ მიერ შპს „აი-სი-ი“-ის 50 %-იანი წილის შეძენის გზით განსახორციელებელ კონცენტრაციას, რომელიც, სააგენტოს პოზიციით, ბაზარზე არსებით გავლენას არ ახდენს და თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ უმაღლესი განათლებისა და სამედიცინო მომსახურების მიწოდების სფეროში განსახორციელებელი კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო. კერძოდ, საქმე ეხება შპს „ევროპის უნივერსიტეტის“ მიერ შპს „წმინდა მიქაელის ჰოსპიტლის“ 100%-იანი წილის შეძენის გზით განსახორციელებელ კონცენტრაციას, რაც სააგენტოს პოზიციით, ბაზარზე არსებით გავლენას არ ახდენს და თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ (GCCA) სამედიცინო - სტაციონარული და ამბულატორიული მომსახურების მიწოდების სფეროში განსახორციელებელ კონცენტრაციაზე თანხმობა გასცა. კერძოდ, საქმე ეხება სს „საქართველოს კლინიკების“ მიერ შპს „გორმედზე“ ერთპიროვნული კონტროლის მოპოვების გზით განსახორციელებელ კონცენტრაციას, რაც სააგენტოს პოზიციით, კონკურენტულ გარემოზე არსებით გავლენას არ მოახდენს.
GCCA-მა უმაღლესი განათლების სფეროში განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო GCCA-მა საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტის მიერ შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის 100%-იანი წილის შეძენის გზით განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო - კონცენტრაციაში მონაწილე ორივე სუბიექტის საქმიანობის სფეროს უმაღლესი განათლების მიწოდება წარმოადგენს.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ (GCCA) ფიზიკური პირი თორნიკე კოტეტიშვილის მიერ შპს „ტკჯ“-ის 80 %-იანი წილის შეძენის გზით განხორციელებული კონცენტრაცია კონკურენტულ გარემოსთან თავსებადად ცნო.
შპს „ტკჯ“-ის საქმიანობის სფეროს საავტომობილო, საკონტეინერო და სამაცივრე-სასაწყობე დანიშნულების მქონე გათბობა-გაგრილების სისტემების რეალიზაცია და შეკეთება წარმოადგენს. განსახილველი კონცენტრაციის მხარეები და მათთან დაკავშირებული პირები ეკონომიკურ საქმიანობას ახორციელებენ სხვადასხვა ბაზრებზე. აღნიშნულის და ასევე, სამიზნე ეკონომიკური აგენტის საბაზრო პოზიციების გათვალისწინებით, სააგენტომ მიიჩნია, რომ განხორციელებული კონცენტრაცია ვერ მოახდენს გავლენას ბაზარზე და, შესაბამისად, თავსებადია კონკურენტულ გარემოსთან.

Case of "Georgian Hospitals Group" and "University Hospital-Open Heart"
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has cleared a proposed concentration in the market for inpatient and outpatient medical services, concluding that the transaction is compatible with the competitive environment. The case concerns the acquisition of control by LLC Georgian Hospitals Group (I/N 405322182) over LLC University Hospital-Open Heart (I/N 200010674). Following assessment of the transaction, the Agency determined that the concentration does not significantly impede effective competition in the relevant market and is therefore compatible with the competitive environment.
Case of "Gepha" and "GBC"
2026-06-19
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has cleared a proposed concentration in the market for baby and maternal care products, concluding that the transaction is compatible with the competitive environment. The case concerns the acquisition by JSC Gepha (I/N 201991229) of a 100% equity interest in LLC GBC (I/N 205187475). Following assessment of the transaction, the Agency determined that the concentration does not significantly impede effective competition in the relevant market and is therefore compatible with the competitive environment.
Case of “ITN” and “Horeca Delivery”
2026-06-16
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has cleared a proposed concentration in the wholesale market for food and beverage products, concluding that the transaction is compatible with the competitive environment. The case concerns the acquisition by LLC ITN (I/N 404997287) of a 20% equity interest in LLC Horeca Delivery (I/N 418475563). Following a comprehensive assessment of the transaction, the Agency determined that the concentration does not significantly impede effective competition in the relevant market and is therefore compatible with the competitive environment.
Case of “ITN” and “Gastronom Georgia”
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has cleared a proposed concentration in the retail market for food and beverage products, concluding that the transaction is compatible with the competitive environment. The case concerns the acquisition by LLC ITN (I/N 404997287) of a 20% equity interest in LLC Gastronom Georgia (I/N 418473547). Following a comprehensive assessment of the transaction, the Agency determined that the concentration does not significantly impede effective competition in the relevant market and is therefore compatible with the competitive environment.
Case of LLC "PM Metal" and "Iberia Ribar"
2026-06-11
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has declared a concentration in the market for construction reinforcement steel (hot-rolled long steel products) compatible with the competitive environment. The case concerns the acquisition by LLC "PM Metal" (I/N 405336925) of a 100% shareholding in LLC "Iberia Ribar" (I/N 445811621) from LLC "Rustavi Steel" (I/N 404411908). Following a comprehensive assessment of the transaction, the Agency determined that the concentration does not significantly impede effective competition in the relevant market and is therefore compatible with the competitive environment.
Case of Natural Person Giorgi Tvaladze and "Fine Tree International"
2026-05-01
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) has declared a concentration in the market for the supply of baby food products compatible with the competitive environment. The case concerns the acquisition by Natural Person Giorgi Tvaladze of a 70% shareholding in LLC "Fine Tree International". Following a comprehensive assessment of the transaction, the Agency determined that the concentration does not significantly impede effective competition in the relevant market and is therefore compatible with the competitive environment.
Case of “Amboli” and “Wissol Auto Express”
2026-04-29
The Georgian Competition and Consumer Agency has approved a proposed concentration in the automotive products retail sector. The transaction relates to the acquisition of the assets of “Wissol Auto Express” LLC (I/N 404878806) by “Amboli” LLC (I/N 216402701). Following a comprehensive assessment, the Agency concluded that the concentration does not give rise to significant competition concerns and is compatible with the competitive environment.
Case of “Saba Invest” and “Medegi”
2026-04-24
The Georgian Competition and Consumer Agency approved the concentration in the construction, rehabilitation and design services sector. The transaction relates to the acquisition of a 100% shareholding in Medegi by Saba Invest. Based on the Agency’s assessment, the proposed concentration does not result in a significant impact on the relevant market and is compatible with the competitive environment.
Case of “New Vision University” and “New Vision University Hospital-Mtskheta”
2026-02-24
The GCCA approved the concentration in the higher education and healthcare services sectors. The transaction concerns the acquisition of a 40% shareholding in New Vision University Hospital-Mtskheta by New Vision University. Based on the Agency’s assessment, the proposed concentration does not result in a significant impact on the relevant market and is compatible with the competitive environment.
Case of “Prime Media Global” and “Georgian Media Production Group”
2026-02-10
The Georgian Competition and Consumer Agency (GCCA) approved a concentration in the sectors of electronic communications and broadcasting. The case relates to the acquisition by LLC “Prime Media Global” of a 100% ownership interest in LLC “Georgian Media Production Group”. Based on the Agency’s assessment, the proposed concentration does not result in a significant impact on the relevant market and is compatible with the competitive environment.